Ivona

Chtěla bych se zeptat,zda se vyrovnání daní započítává do příjmu na sociální dávky?

Chtěla bych se zeptat,zda se vyrovnání daní započítává do příjmu na sociální dávky.Jsem samoživitelka se 2 dětmi,jeden měsíc mi vrátili daně,ale pokud se to bude započítávat do příjmu,tak mi vezmou peníze na 3 měsíce,proto nevím jak to je.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Dobrý den,

nemusíte se bát, do příjmů pro sociální dávky se samozřejmě vratka daní nezapočítává. Toto vyúčtování je ve své podstatě také dávka a neovlivňuje vůbec nic, krom vaší kapsy 🙂.

Další odpovědi
Pirate_of_D1

Vážená, vyrovnání daní letos proběhlo podivně. Tedy dobře. Vrácení daní se už nemůže znovu danit. Přeplatky na daních, jak tomu říkáte, už nejsou započítávány do příjmu. Příklad: Pro banku kterou hodláte navštívit pro možnou půjčku, úvěr, jak tomu říkají, budou v případě, že v této bance nemáte účet na který chodí výplata, dávky atd., potřebujete doložení jakéhosi příjmu od zaměstnavatele. Výplaty za poslední (asi) 3 měsíce vám potvrdí. Obsahuje-li váš příjem částku přeplatku – vrácení daní v březnu nebo dubnu, on napíše Včetně … vrácení… Počítají vždycky příjem, ne vratky. To už jsem psal navíc.
Daňový úřad nemůže zdaňovat vyrovnání daní. Něco si za to kupte.

Ivona

Děkuji moc za odpověd.Máte pravdu,napsali mi do příjmu celou částku za poslední čtvrtletí a k tomu dopsali včetně přeplatku na daních.Tak Vaše odpověd mi udělala radost.Děkuji,něco koupím dětem.