martanek 33

Proč mi nefunguje paměťová karta SD v tabletu?

Odpovědi
jpau

Zkus ji zformátovat v počítači, mělo by to zabrat.

(teorii k tomu psát nebudu)

Lukáš Ondriš

Obavam se ze bez uvedeni nazvu tabletu a sd karty neni mozne pricinu problemu urcit.

iceT

Je docela dobře možné, že paměťová karta je příliš velká pro tvůj tablet.

McArthur

Protože asi nemáš kartu SD. Ty se už pár let neprodávají.

SD jsou karty do 2 GB, někteří čínští experti zvládli tento standard i na 4 GB.

SDHC jsou karty od 4 GB do 32 GB. Je to dnes nejpoužívanější formát.

SDXC jsou karty od 64 GB nahoru. Dnešní zařízení takto velké karty obvykle nezvládají. To se dočteš ve specifikaci k zařízení.

A poslední maličkost. Určitě nemáš SD, SDHC nebo SDXC kartu, ale jejich zmenšeniny, tj. microSD, micro SDHC nebo micro SDXC. Rozdělení je u nich obdobné.