Narciska133

Chtěla bych se zeptat. Nezná tady někdo opravdu už dlouholetou CHS bordel colie.

Chtěla bych si jí totiž pořídit jak parťáka na různé sporty tak jako mého největšího miláčka. a proto se ptám protože nechci z nějaké množitelské stanice. Ale opravdu z dobré dlouholeté Chovatelské stanice. Za každý tip děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Historie chovu border kolií u nás nijak zvlášť dlouholetá není. Chov je zaměřen
v podstatě na tři linie a to na kynologické sporty, na původní poslaní ovčáckého
psa a na výstavní linie.
Jeden z nejstarších chovů u nás a nejvíce zkušeností s výcvikem má paní Věra Brunclíková, která má nejen vlastní psí školu, mnoho významných úspěchů
v soutěžích, ale i odchovala více než dvacet vrhů tohoto plemene. Zároveň dbá
na prověřené zdraví i povahu ve svém chovu, spolupracuje s TV, publikuje atd.
http://border-kolie.cz/
Doplňuji:
Otázkou je, zda by taková zkušená chovatelka, která má jistě zájem na tom aby se její štěňata dostala do nejlepších rukou a byla jim věnována správná péče a náležitá výchova, vůbec prodala štěně někomu, kdo nezná ani správný název plemene. 🙂

Další odpovědi
ahold

Chovných stanic najdeš na internetu několik. Třeba tato vypadá kvalitně: http://www.bor­derkolie.org/
Jenom zadej správné jméno rasy. 🙂

anonymníí123

Jsem pejskařka tělem i duší, z ch.s BOCek můžu doporučit Svěří vítr ;)

quentos

bordel colie :{DD> pobavilo.