d.mataskova

chtela bych se zeptat muj pritel byl odsouzen podle 247 odst.1 ve spojeni s 35 odst. za pouziti 31 odst.co to znamena?

padne na nej amnestie kdyz je ve vykonu trestu a co tohle vse znamena?

Odpovědi
standa

Pokud jste tou druhou částí své otázky měla na mysli „za použití ustanovení § 35, odst. 1 a s přihlédnutím k ustanovení § 31, odst.1“
tak to není pro případné uplatnění ´amnestie´ vůbec důležité (tyto paragrafy 31 a 35 se týkají výměry trestů a ukládání trestů za více trestných činů)

Obecně lze říci, že pokud v rozsudku není uveden § 247, odstavec 1, písmeno e), tak se na zmiňovanou trestnou činnost vašeho přítele ´amnestie´ vztahovat NEBUDE.

V opačném případě se trestný čin ´opakované drobné krádeže´ bude rušit, ale vzhledem k souběhu jiných trestných činů bude záležet na posouzení soudem zda a jak bude trest případně zkrácen.