DejnaPrag

Chtěla bych se zeptat,jestli mám nějakou možnost získat byt(podnájem)nebo příspěvek na bydlení,ikdyž jsem vdaná?

S manželem zatím bydlíme ve stejném bytě ale nejsme rozvedení.Máme ročního syna a já se chci odstěhovat,protože on to odmítl.Byt je jeho babičky,tak ani nemůžu čekat nic jiného.Zajímalo by mě ale,jak to udělat a kde bydlet.Protože ikdyž mám RP na 2 roky,čili ty nejvyšší,tak si nemohu dovolit ani garsonku.Nevím jak malého uživým.Navíc za 9 měsíců musím nastoupit do práce a to je další problém.Díky moc za vaše rady a názory

Nejlepší odpověď
standa

Otázka „příspěvku na bydlení“ je zodpovězena v diskuzi…, a co se týká otázky „možnosti získaní bytu“ , tak bych upozornil na jedno ustanovení občanského zákoníku (§ 705/1), které zejména v případě zájmů nezletilých dětí může být soudem ´použito´ ve váš prospěch.
/platí pouze v případě, že se rozvedete/

Nevzdál bych to jen proto, že byt je babičky vašeho manžela, protože paradoxně může soud rozhodnout, že nájemcem v tomto bytě budete jen vy a pronajímatel to bude muset respektovat. Fakt je, že vás potom může tento ´zaujatý´ pronajímatel šikanovat, ale vyhodit vás bez náhrady nemůže. Otázka je zda vám to za to bude stát…

§ 705
(1) Nedohodnou-li se rozvedení manželé o nájmu bytu, soud na návrh jednoho z nich rozhodne, že se zrušuje právo společného nájmu bytu. Současně určí, který z manželů bude byt dále užívat jako nájemce.

Další odpovědi
lorja

Podnájem si můžete najít i když nejste rozvedená.Další otázky vám lépe odpoví :

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/r/3/pra­vo-rodinne-pravo.html

kropitko

O příspěvek můžete žádat na bydlení,kde jste hlášena k trvalému pobytu.
Dále doporučuji podat návrh k soudu na svěření dítěte do péče a určení výživného. Kromě rod.př. budete mít také potom nárok na přídavky na dítě a podle vašich příjmů možná nárok i na sociální příplatek. No a jinak myslím,že tu garsonku si pak budete moci dovolit. S tou prací je to daleko horší,otázkou je zda nějakou seženete a pokud ano,kdo se vám postará o malého.

standa

Vaše odpověď je naprosto přesná k tématu, tak proč se ´schováváte´ do diskuze ? 🙂

kropitko

To by bylo Stando na dlouhé vyprávění.

1)nemohu být osočována,že chci jen body
2)není tak lehké smazat diskuzní příspěvek
3)v nejbližší době snad dojde ke změně,tak koukám a čekám,jestli budou odpovědi pozměněny…mám je ráda

standa

hmm, vaši argumentaci asi chápu…, ale stejně jako jsem kdysi brojil proti tomu, aby se pro „chat“ nepoužívaly stránka s odpovědmi, ale diskuze, tak nyní upozorňuji na paradox, že to děláte opačně.

Proč řešíte nějaké osočování…, nechte je žít, oni se uosočují a umělecky zemřou 🙂

kropitko

Právě jste na to kápl…no když se nám diskuze tak hezky rozjela,tam kde mají být odpovědi,tak já si odpovídám tam,kde má být diskuze.....