Avatar uživatele
DejnaPrag

Chtěla bych se zeptat,jestli mám nějakou možnost získat byt(podnájem)nebo příspěvek na bydlení,ikdyž jsem vdaná?

S manželem zatím bydlíme ve stejném bytě ale nejsme rozvedení.Máme ročního syna a já se chci odstěhovat,protože on to odmítl.Byt je jeho babičky,tak ani nemůžu čekat nic jiného.Zajímalo by mě ale,jak to udělat a kde bydlet.Protože ikdyž mám RP na 2 roky,čili ty nejvyšší,tak si nemohu dovolit ani garsonku.Nevím jak malého uživým.Navíc za 9 měsíců musím nastoupit do práce a to je další problém.Díky moc za vaše rady a názory

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 4978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Otázka „příspěvku na bydlení“ je zodpovězena v diskuzi…, a co se týká otázky „možnosti získaní bytu“ , tak bych upozornil na jedno ustanovení občanského zákoníku (§ 705/1), které zejména v případě zájmů nezletilých dětí může být soudem ´použito´ ve váš prospěch.
/platí pouze v případě, že se rozvedete/

Nevzdál bych to jen proto, že byt je babičky vašeho manžela, protože paradoxně může soud rozhodnout, že nájemcem v tomto bytě budete jen vy a pronajímatel to bude muset respektovat. Fakt je, že vás potom může tento ´zaujatý´ pronajímatel šikanovat, ale vyhodit vás bez náhrady nemůže. Otázka je zda vám to za to bude stát…


§ 705
(1) Nedohodnou-li se rozvedení manželé o nájmu bytu, soud na návrh jednoho z nich rozhodne, že se zrušuje právo společného nájmu bytu. Současně určí, který z manželů bude byt dále užívat jako nájemce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lorja

Podnájem si můžete najít i když nejste rozvedená.Další otázky vám lépe odpoví :

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/r/3/pra­vo-rodinne-pravo.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

O příspěvek můžete žádat na bydlení,kde jste hlášena k trvalému pobytu.
Dále doporučuji podat návrh k soudu na svěření dítěte do péče a určení výživného. Kromě rod.př. budete mít také potom nárok na přídavky na dítě a podle vašich příjmů možná nárok i na sociální příplatek. No a jinak myslím,že tu garsonku si pak budete moci dovolit. S tou prací je to daleko horší,otázkou je zda nějakou seženete a pokud ano,kdo se vám postará o malého.

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Vaše odpověď je naprosto přesná k tématu, tak proč se ´schováváte´ do diskuze ? 🙂

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

To by bylo Stando na dlouhé vyprávění.

1)nemohu být osočována,že chci jen body
2)není tak lehké smazat diskuzní příspěvek
3)v nejbližší době snad dojde ke změně,tak koukám a čekám,jestli budou odpovědi pozměněny…mám je ráda

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

hmm, vaši argumentaci asi chápu…, ale stejně jako jsem kdysi brojil proti tomu, aby se pro „chat“ nepoužívaly stránka s odpovědmi, ale diskuze, tak nyní upozorňuji na paradox, že to děláte opačně.

Proč řešíte nějaké osočování…, nechte je žít, oni se uosočují a umělecky zemřou 🙂

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Právě jste na to kápl…no když se nám diskuze tak hezky rozjela,tam kde mají být odpovědi,tak já si odpovídám tam,kde má být diskuze.....

před 4978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony