nikolhe

Chtěla bych se zeptat jak je to s platbou na dobírku, když jsem v pozici prodávajícího. Kdy a jak dostanu peníze?

Nejlepší odpověď
setapouch

Když jsem posílal nedávno na dobírku přes Českou poštu, peníze jsem měl na účtu třetí den po převzetí zásilky (doba uložení může být až deset dnů, pokud se nepletu). U jiných přepravců to může být jinak.

Doplňuji: v dobírkové poštovní poukázce, té, kterou vyplňuje odesílatel, jsem uvedl číslo svého účtu, proto mi to přišlo na účet.

Další odpovědi
Lamalam

Po zaplacení dobírky adresátem dostaneš poštovní poukázku s kterou půjdeš na poštu a dají ti peníze.

ReHu

Také posílám občas zboží na dobírku.
Po vyzvednutí a zaplacení mám peníze za 3 dny, pokud je platba v hotovosti složenkou na adresu. Dostaneš do poštovní schránky poukázku. Na účet ti přijdou o 1 den dřív.