Avatar uživatele
anonym

chtěla bych notebook a nevím který si mám vybrat , jestli notebook s numerickou klávesnici(který je lehčí) nebo bez .

Studuji na VŠ a chtěla bych si koupit notebook, já bych chtěla s numerickou klávesnici když už do toho budu dávat peníze, ale zase pokud notebook budu nosit na přednášky , tak je lepší mít lehčí notebook že?? Ale zase mini notebook má malý displej na to , když se budu chtít koukat na filmy že?Mini notebooky zase vydrží 8hodin a normální tak 3,5 hodiny. Už jsem vážne bezradná. Prosím poraďte jaký notebook si mám vybrat na koleje a VŠ. Který pro mě bude ten vhodný???! S numerickou klávesnicí, nebo mini notebook?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, led, Jahoda před 5013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Mini Notebook má tyto + a –

-
Malý displej
Malý výkon (Atom 1,6Ghz)
Nemá DVD-ROM
+
Výdrž baterie až 12 hodin(Acer)
Je malý(všude se vejde,nepřekáží)
Je levný (6899,– vč DPH Alza.cz)

Velký „noťas“
-
Je velký, težký, neohrabaný
Vydrží max 6 hodin (nový Acer až 8h)
Nutnost mít sebou nabíječku
+
Velký displej(velké rozlišení)
DVD/Blur-ray mechanika
Několika násobně vyšší výkon oproti mini
Numerická klávesnice (u 17")

Asi tak nějak, pro studenta VŠ se hodí mini (i na ten film stačí i když se to nezdá)
Ale pokud chodíte na VŠ technického zaměření, mini Vám nebude stačit.
A nebo použijte zlatou střední cestu (15")
Např.:
http://www.al­za.cz/acer-extensa-5235-312g32mn-d178795.htm a jemu podobné

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

mini notebook – netbook je dobrý ako pohotovostný ľahko prenosný stroj. Treba si však uvedomiť že jeho odľahčenie je na úkor rýchlosti, kapacity a interných npr.DVD zariadení.
Pokiaľ potrebujete často potrebovať rýchle spracovanie dát a používať externé zdroje (CD,DVD), väčšiu pracovnú plochu vyhráva notebook.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucy13

Nevim jaké jsou rozdíly ale já jsem spíš pro normální Notebooky. Já ti poradím HP 6730s já takový mám a jsem s ním spokojená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

samostatnou numerickou klavesnici doporucuji zavrhnout. je to zbytecnost ktera bohuzel preurcuje daleko vetsi rozmery notebooku a protoze se do techto rozmeru snazi vyrobce vice vtestnat tak casto i vetsi hmotnost s tim ze se uz dostavame do kategorie desktop replacement notebooku, ktere není dobré často přenášet 🙂

raději bych se soustředil na kategorie ultralehkých notebooků (ovšem s jinými procesory než je velmi slabý intel atom, ideálně amd turion)

osobne jsem spokojen s tímto mini notebookem
http://www.al­za.cz/lenovo-thinkpad-x100e-cerny-3508-9gg-d163578.htm

perfektní rozměry, hmotnost, výdrž i výkon (rozhodně vyšší než u očesaného Atomu). Tušim vyrabi se i v bilem a cervenem provedeni …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Já bych dala na radu GeOrgeho.Numerická klávesnice je zbytečná a na časté přenášení je Netbook lepší ,ten já nosím i v kabelce.No­tebook už se musí nosit v samostatném kufříku.Že tam není DVD mechanika taky nevadí,dneska už stačí flashka. A na ty filmy se taky dá koukat,když to máte na stole před sebou,to Vám ani nepřijde,že je to malé. Ale už bych si vybrala trošku lepší.Já mám ten nejlevnější a je hodně pomalý.Ale já ho mám stejně jenom na filmy a na fotky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wanny

Myslím si, že numerická klávesnice na notebooku u kterého jde především o rozměry a mobilitu je zbytečnost. Osobně stejně preferuji psaní číslic pomocí shift+číslo. Je to rychlejsí, pohodlnější a žádné přehmatávání na num. klávesnici. Jde jen o zvyk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek