Zlatonka

Chtěla bych nazpívat mnou složenou píseň, kde bych našla někoho kdo mi složí k té písni hudbu??

Zkoušela jsem to různě zadat do vyhledávače ale pořád to není to co hledám, vlastně přesně nevím jak to napsat.. Nemusí to být někdo extra, stačí i nějaký slušný začátečník..
Doplňuji:
Ano text mám složený, nějakou melodii si k tomu taky broukám, ale chtělo by to určitě nějakou pomoc.. Nějaké studio jsem nahrála do PC ale neumím s tím pracovat. Styl hudby by měl být asi jako stará 80–90 léta, hezky rytmická (Depeche Mode v té době) Chtěla bych aby v hudbě byl slyšet tlukot srdce.. Já na nástroj hrát neumím, jen částečně na klávesy ale žádné doma nemám..

Odpovědi
Kelt

Takže máš vlastně jenom text, nebo si tu píseň i zpiváš? Pak si zkus tu melodii sama zahrát, pokud umíš hrát na hudební nástroj. Nebo to necháváš na někom, ať ti složí hudbu? Některá píseň má dobrý text, myslím to tak, že nějaká píseň se mi víc líbí s českým textem, než byl původní originál a na druhé straně existuje několik melodií na stejný text a některé vyloženě tu skladbu znehodnocují a jiné jsou pěkné. Protože jsi složila text, měla by jsi asi cítit, jaká by byla nejlepší verze hudebního doprovodu. Nebo by ses měla snažit toto předat tomu, kdo ti složí hudbu. Určitě máte ve městě učitele hudby, zkus se spojit s ním, nebo on Ti může poradit.

cz

Třeba najdeš svou kapelu na http://bandzo­ne.cz/kapely.html
pokud ne, tak bude muset stačit domácí hudební studio a to jsem já. Záleží ovšem k jakému hudebnímu stylu je text vhodný.

ivzez

Text složený mít nemůžeš.
Texty se píší, skládá se hudba.

Chceš-li prorazit jako zpěvačka,
bylo by dobré o této oblasti vědět trochu víc,
než zde zatím prezentuješ.

Dej sem kousek textu na ukázku.

UniFly

Ahoj,
rád pomohu, mám na tyto situace (i mnoho jiných) vybavené studio a také v tom mám praxi. Chtělo by to probrat podrobněji – napiš na jacek.audio@seznam.cz

Ke skládání písniček se dá přistupovat mnoha způsoby a Tvůj přístup je určitě jedním z těch jednodušších („text mám složený, nějakou melodii si k tomu taky broukám“).

Dalším krokem je konečné dopracování melodie zpěvu (pokud máš ještě nějaké pochybnosti anebo něco chybí). Pak přijde na řadu aranž – tedy výběr nástrojů, rozepsání, co který hraje a případně rozpracování kostry písně (sled slok, refrénů meziher atd).

Dále je potřeba vyrobit hudební doprovod. To může být klidně jen něco jednoduchého z počítače anebo na druhou stranu živá kapela. Běženě dělávám kombinaci obojího, podle dané písničky a podle vzájemné dohody.

Nakonec je potřeba nahrát zpěv, celek pomíchat a zmástrovat. A písnička je hotová.

Dál – pokud ji chceš dostat co nejvíce mezi lidi, je dobré natočit např. nějaké video. V základní verzi i s tímto mohu pomoct.

j

senki

Už jsi jí nazpívala? Jinak ahoj já jsem Milan
Pár už jsem jích udělal a když se mi ta věc bude líbit tak do toho pujdu

Doplňuji:
milansenki@seznam.cz

Transference

Ahoj, je to ještě aktuální?