Džanička

Chtěla bych koupit dům.. Je v exekuci, a v katastru na netu jsem si našla…

… že je na něm exekuční příkaz k prodeji nemovitosti.. Je to na dobrém místě a měla bych s tím svoje plány, kde mám zjistit kolik je na domě dluh který bych chtěla vyplatit aby byla nemovitost moje, když na netu není nic jiného napsaného a majitel mi to odmítá zdělit?? Poradíte??
Doplňuji:
No to já vím, ale v katastru na netu žádný psaný není, a majitel mi nechce zdělit, který exekutor to nařídil, myslíte, že když si zajdu přímo na katastr, a nechám si to vyjet, tak to tam uvedené bude?? (Více v diskusi)

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe u příslušného exekutora.

Další odpovědi
hanny 2

Ten dům půjde zřejmě do dražby,takže pátrej ne centrálním registru dražeb!

http://www.cen­tralniregistrdra­zeb.cz/drazby-nemovitosti

Hlada

Za normální situace by měl dům jít do dražby, jak praví hanny 2. Když dražbu vyhrajete, tak zaplatíte vylicitovanou cenu a na domu už nebudou váznout žádné předchozí závazky. Dluhy nynějšího majitele vás proto nemusejí zajímat. Při získání nemovitosti v dražbě ale musíte zaplatit daň z převodu nemovitosti.