Eliska185

Chtěla bych být architektka. Na kterou školu, nejlépe v Brně, byste mi doporučili jít?

Prosím, poraďte mi nevím jestli jít na gympl nebo spíš na Stavebku, ale nejlépe Brno.

Chtěla bych být architektka na jakou školu by ste mi doporučili jít? Nejlépe Brno.

Nejlepší odpověď
annas

Zatím máte před sebou střední školu, tedy složit maturitu. Až potom můžete uvažovat o studiu na VŠ v příslušném oboru., nebo vám bude stačit střední škola. Záleží na vašich představách..

Jako nejvhodnější vidím přihlásit se na gymnázium, které vás nejlépe připraví k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

Existují i střední školy školy – obor architektura apod. – ale rozsah učiva se liší od gymnázia, takže je třeba některé předměty si zvolit dobrovolně, abyste zvládla přijímací zkoušky, pokud chcete jít na VŠ.

Projděte si odkaz, uvidíte, kde se dá tento obor studovat
https://www.go­ogle.cz/search?q=st%C5%9­9edn%C3%AD+%C5%­A1kola+pr%C3%A1v­nick%C3%A1&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=B7kfVrueIoS­BU_L6qZgM#q=st%C5%99ed­n%C3%AD+%C5%A1ko­la+architektu­ry

-
Přehled VŠ – odpověď na otázku Chci studovat architekturu
http://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/architektu­ra

--

Další odpovědi
gecco

Spíš na gympl a pak na VUT FAST…
😉

Funna

to je úplně jedno…důležité je udělat naturitu, takže podstatné je, jestli máš schopnosti danou školu úspěšně dokončit, protože gymnázia jsou težší než stavárna…samozřejmě i dostat se tam bývá větší problém…jestli máš na gympl, běž tam…a třeba až se trochu začneš zajímat, co vlastně studium architektury na VŠ obnáší, tak třeba změníš názor. a můžeš pak jít i na jinou VŠ… (a jen tak mimochodem…většina architektů patří u lidí, co s nimi spolupracují na projektech, k nejméně oblíbeným kolegům .-)…

anonym

Nejlépe fakulta architektury v Brně.
http://www.vy­sokeskoly.cz/ka­talog-vs/vysoke-uceni-technicke-v-brne/fakulta-architektury/245