atevi11

Rodiče se rozvedli, chtěla bych bydlet u babičky. Je to možné?

Je mi 15 let a před čtyřmi roky se rodiče rozvedli a od té doby bydlím se sestrou s mamkou. Asi před dvěma lety si mamka našla přítele. Zezačátku byl vpohodě, ale teď. Pořád si hraje na chytrýho, že všechno zná a ví nejlépe. Pořád si na mě se setrou stěžuje a myslí si, že jsme snad úplně blbý. A tak od té doby je mamka úplně jiná. Někdy se na nás chová hrozně a na prvním místě je on a jeho syn. I na svou mamku je hnusná ( mojí babičku ). U táty žít nechci, moc se nevídáme. Chtěla bych žít s babičkou. Je to nějak možné????

Nejlepší odpověď
gecco

Mas dvě zásadní možnosti:

  1. získat dohodu – tvé matky, otce a babičky
  2. řešit to přes úřady – sociální a soud

___
Doporučují to první, přinese to menší stres (pro rozmluvu s mamou si nachystej rozumné argumenty – a pokud se necejtis, klidně požádej o pomoc školního psychologa a nebo nějakého dospělého, kterému věris).
VarB: zajdi na socialku a úředníci/kovi svou situaci vylic…
Tím tvá iniciativa skončí – a začne úřední martyrium (dokazování, pohovory, traparna – kterou když jednou nastartujes, nebudeš moci ukončit)…
___
Mas ‚po ruce‘ nějakého dospělého kamaráda? – třeba vedoucího kroužku, sportovního oddílu…?
Pokecej si s ním, pořadí.

Další odpovědi
led

V tvém případě jsou jen 3 možnosti:
1 – bydlet s matkou do dovršení věku na samostatný život
2 – bydlet u babičky se souhlasem matky a babičky – musí souhlasit obě, nestačí jen souhlas jedné
3 – rozhodnutí soudu o tvém odebrání matce a přidělení pečovatelství, adopce babičce (neznám přesně právnický pojem pečovatelství, adopce)
4 – je ještě možnost tvého přičtení otci, což předem vylučuješ ale rozhodnutí přísluší soudu.

Tw!st

je to možné pokud by s tím mamka i babička souhlasili… pokud ne tak máš smůlu. pouze pokud by tě nějak opravdu týrali nebo zanedbávali pak by si mohla stěžovat ale soud by tě stejnak pravděpodobně přidělil k otci a ne k babičce, stejnak to že si mamčin přítel myslí že jste snad uplně blbý není důvod k tomu aby tě soud přiřadil bydlet k otci nebo babičce. nejlepší pro tebe bude to nějak překousnout a vydržet to do 18ti let.

Drap

Ano, možné to je, pokud s tím bude tvoje maminka souhlasit.

marci1

Není to jednoduchá věc. Tvůj věk je velmi citlivé téma. A co Tvoje sestra? Ta by zůstala u maminky? Musíš se domluvit s maminkou a babičkou. Pokud by souhlasily, tak by to bylo možné. 🙂

anonym

po dohodě by to neměl být problém.
z vlastní zkušenosti vím, že ten pocit, kdy si přítel hraje na chytrého, může být ve Tvé hlavě a jelikož jsi v pubertě, tak si stejně tak myslíš o sobě, že víš vše nejlépe a názor dospělého nebereš. možná, že je to člověk vzdělaný, opravdu chytrý a vše ví a zná. Ty můžeš mít ve svých letech názory, ale ty se rozhodně neopírají o zkušenosti.

anonym

Ano,možné to je,domluv se s rodiči a ať ti to dobře dopadne.

anonym

Jugare, žes se ty nedomluvil! 😁