mpetrik

Chtěl jsem se zeptat na tetrachlorový hasicí přístroj

Nevíte jak ho demontovat? Potřeboval bych z něj tu tlakovou láhev na kompresor. Odšrouboval jsem ventil, ale nic se nestalo, jako by tam bylo něco utržené. Jak ho demontovat aby mi to nevystříklo? Díky moc za radu.
Doplňuji:
Zdravím, ještě v tom je nějaká náplň, ale u ventilu co jsem odšrouboval, tak místo toho aby to vystříklo, tak se jen odšrouboval a nic, ale něco tam ještě zůstalo – asi se tam něco zalomilo. Nemůžu odšroubovat ten šroub, co je naspodu?
Díky moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Použít podle návodu a vystříkat. Pokud už nestříká, tak je zřejmě prázdný. Potom běžným způsobem demontovat ventil.

Další odpovědi
hanulka11

myslím, že to je velmi nebezpečné počínání …

venkovan

No to bych si raději došel koupit expanzní nádobu k topení či na vodárnu, která je testována na tlak podstatně větší než nádoba na hasičák. Pokud si pamatuji, měl jsem na manometru u hasičáku 2 atm.
Mimochodem – malý kompresor který nafouká 8 atm nestojí zas tolik, aby se na něm šetřilo po domácky vyrobeným kompresorem s nejistou pevností tlakové nádoby. Protože i tak je třeba koupit kvalitní tlakové spínače, přepouštěcí ventily atd.

franku

Toho tlaku bych se nebál.Mám nádobu od pěnového a foukám ho kompresorem z lednice přes tlakový spínač na 14 atm=1,4 MPa.Ven to,ale pouštím přes redukční ventil nastavený asi na 4 atm.