Avatar uživatele
vojtapost

Chtěl jsem se zeptat jestli vadí, když zpívám a zároveň chodím do posilovny a posiluji břišní svaly ?

Myslím tím, jestli to nijak nevadí bráničnímu dýchání ? děkuji =)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Jestli nebudeš posilovat a současně zpívat, tak to vadit nebude, spíše naopak :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ačkoliv to není viditelné, tak při posilování si kromě svalů posiluješ i vnitřní orgány, mezi které bezesporu patří i plíce a bránice.
Rozvinu dál představu Lucijej – myslím, že by bylo opravdu zajímavé slyšet v posilovně někoho zpívat. Rozhodně bych to vyzkoušela. Pokud to Tvé plíce zvládnou, tak před Tebou předem smekám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vojtapost

no já totiž myslel, že když má člověk zpevněné svaly až to moc, tak se bránice nemůže správně rozpínat a do břicha neproudí tolik vzduchu =)

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pevné svaly jsou ale z vnějšku hrudního koše. Ten drží jejich tlak a nedovolí, aby stlačovaly vnitřní orgány. Pevné svalstvo je naopak i pro zpěv výhodou. Také si uvědom, že při cvičení a při zpěvu „zapínáš“ jiné svaly. Posilování Tě skvěle naučí správně dýchat. Chtělo by to probrat s nějakým anatomem, abys měl představu, o čem přemýšlíš. Mrkni třeba někam na net, jak vlastně svaly vypadají a jak fungují. Pokud je posílíš, tak sice zbytní, ale nemohou negativně ovlivňovat jiné orgány. To by potom posilovny vzaly rychle za své, protože by nepomáhaly, ale naopak škodily. Úsměvná se mi zdá představa posilovny, kde by na dveřích bylo podobné varování jako na cigaretách: Škodí zdraví! Posilování Tě může zabít! Nebo něco podobného. Jestli znáš nějakou zdravotní sestřičku, tak si o tom s ní promluv, nebo na toto téma zaveď řeč, až půjdeš příště k lékaři. Není nic ostudného na tom, když se zeptáš. Ostuda je nevědět a stydět se zeptat.

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vojtapost

Děkuji moc za radu =)

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek