Chtěl jsem se když jsem šel na nemocenskou 30.v měsíci a 31. mi skončila smlouva a nebyla prodložená.

Chci se zeptat,jestli mi musí a v jaké vyši zaplatit těch 14 nebo 11 dní nemocenské než mi nemocenskou bude platit správa soc.zabezpečení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud vám pracovní poměr řádně skončil (např. uplynutím doby určité) a vy jste buď ještě v době prac.poměru nebo v ochranné lhůtě(7 dní) onemocněl, tak vám přísluší:

a) náhrada MZDY za 4.-14 den nemoci...ale to by MUSEL TRVAT prac.poměr, protože se jedná o "náhradu mzdy"

b) nemocenské dávky za 15. den a déle

--------

Takže pokud je to tak jak píšete, že jste 30.den onemocněl a 31.den vám skončil pracovní poměr, tak od zaměstnavatele nedostate NIC a od sociálky dostanete s mírným zpožděním nemocenské dávky za období od 14.dne následujícího měsíce trvání nemoci

Další odpovědi:

Bronzový

zaměstnavatel nikdy neplatí a nikdy neplatil peněžní dávku v nemoci,
to provádí jen ČSSZ,,pokud organizace má více jak 20 zaměstnanců,proplácí to zase ČSSZ ale prostřednictvím učtárny zaměstnavatele
ALE K VÁM,PO SKONČENÍ ZAMĚSTNÁNÍ MÁTE NĚKOLIK DNÍ OCHRANNOU LHŮTU ,ALE JESTLI VÁM LÉKAŘ VYPSAL TAKZVANÝ NEMOCENSKÝ LÍSTEK OD 30 , BUDETE DOSTÁVAT PENĚŽNÍ DÁVKY AŽ DO UKONČENÍ VAŠÍ NEMOCI LÉKAŘEM,TO ZNAMENÁ NA DIAGNOZU, KTERÁ BYLA PRVOTNÍ,DIAGNOZA NÁSLEDNÁ,SE NEPLATÍ
jsou lidé,kteří marodí bez zaměstnání i jeden rok,než je posudkový lékař pošle domu,nebo do inv.důchodu

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

To člověk:

už jste někdy slyšel o tom, že zaměstnavatel proplácí zaměstnanci za 4.-14.den nemoci určitou náhradu ?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.