Chtěl jsem pár lidí ze zdejšího klubu pozvat na zabíjačku, ale EU mi to překazila! Máme se na nařízení EU zlobit?

Doplňuji:
Jak psala annas, je to už v cajku! http://eagri.cz/pu­blic/web/svs/tis­kovy-servis/tiskove-zpravy/x2012_po­dekovani-za-pochopeni-zabijacek.html

Tak kdo se hlásí na zabíjačku ? 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Upřímně – už pár let zabíjačky nepořádám, takže možná nejsem zcela v ´obraze´ – ale na soukromé zabíječky jsem zván a vesele se jich účastním…
😉
Domnívám se, že pokud

  • zabíjačku uspořádáš na (svém) soukromém pozemku
  • u zabíjačky je přítomen řezník (apod. – ´vyšší´ vzdělání neva)
  • produkty očividně neprodáváš veřejně

může ti celá EU políbit šos…
😉

Další odpovědi
annas

Bližší informaci je možno zjistit na stránce EU – Česká reoublika z 23. 1. 2015

http://ec.euro­pa.eu/ceskare­publika/news/151023_e­u_nezakazala_do­maci_zabijacky_cs­.htm

"Český deník Blesk a jeho internetová obdoba blesk.cz v poslední době publikovaly několik článků informujících o údajném zákazu pořádání zabijaček v důsledku směrnice EU.

Tyto články obsahují nepravdivé informace. Zabijačky nejsou nijak ohroženy.

Deník Blesk v článku z 21. ledna (Co způsobila směrnice Evropské unie o domácích zabijačkách, str. 5 pražského vydání) naznačuje, že existuje jakási směrnice Evropské unie o domácích zabijačkách. Tato informace je zcela nepravdivá. Pořádání domácích zabijaček upravují zákony České republiky (zejména zákon č. 166/1999 Sb. o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů neboli veterinární zákon). V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 a následným členstvím nedošlo v právní úpravě domácích porážek prasat k žádné změně.

EU vepřové hody

Šílená vlna nevole se skutečně možná zvedla, ovšem pouze díky nepravdivým informacím šířeným portálem Blesk.cz.

Deník Blesk jsme požádali o opravu."

Drap

Je to nesmysl. Na zabijačku můžeš pozvat koho chceš a nic tím neporušíš.

ratava

Já nevím, ale můžete někdo vložit odkaz na stránku, kde by byla tato „nová“ směrnice EU napsána? Protože o zákazu domácích zabijaček se mluví/píše poslední dobou všude víc jak dost, ale dohledat onen zákon se mi nedaří…

Přijde mi totiž, že i dříve byla jaksi veterinární legislativou „zabijačková pravidla“ upravena a nynejší humbuk kolem EU je tím pádem nějak zbytečný… ale třeba se mýlím…

honza19hk

Eu nic nepřekazila,nesmíš je číst ulhané noviny co se pídí po slávě. Blesku a jiným bulvárům se dá věřit jen to, že to jsou noviny z papíru.

hanny 2

AŤ se jde EU vycpat s takovým nařízením! Vždycky se to dělalo a dělat bude a záleží jen na lidech,jestli tě někdo práskne!

redy

Ne, vem třistatisíc a zabiječku můžeš mít 🙂

arygnoc

na eú ani tak nie, ale na bonzákov, ktorých nepozvete ani na prdelačku.

:-Q

pusinka50

Mám ten dojem, že EU, jen proto, aby vykázala nějakou činnost, si vymýšlí jen blbosti. Informace, že diplomati vůbec uvažovali o zákazu zabijaček pro větší domácí zvířata mě dostala do kolen. Naštěstí prasátka, ovce, kozy a telata můžeš zabíjet dá, ale pouze s jateční pistolí. Takže nejdřív investice, potom zabijačka.

ahold

A ještě doplním gecco: Všichni přítomní na zabijačce bodou tvoji příbuzní. 🙂
A jinak: Za kroupové jelito budu tvoje sestra, teta, bratranice, cokoli 🙂
Doplňuji:
Ta představa jelítka mi zastřela zrak.
Chtěla jsem napsat, že pokud budou všichni na zabíjačce tvoji příbuzní, tak si ani EU neškrtne.

marci1

Nemáme se na co a na koho zlobit. 🙂
Podrobněji ve zdroji : http://www.de­guston.cz/pro­ducts/zla-eu-zakazala-ceske-zabijacky-ne-to-jste-se-jen-nechali-nachytat/

Putin

Zlobit? Má to ještě cenu? Zlobíme se již více jak 20 let, je to k něčemu? Změnilo se něco k lepšímu? Chce to jednat :(

gecco

Já se předběžně hlásím, kdy a kde?
😉

gecco

Ratava → Je to tak, tato zabíjačková pravidla byla (u nás) stanovena už někdy v polovině minulého století a od té doby párkrát zpřísněna, ale pokud jde o EU, je to NAŘÍZENÍ RADY (ES) č. 1099/2009 ze dne 24. září 2009 ( http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?qi­d=1421849562513&u­ri=CELEX:32009R10­99 ) s tím, že přesná pravidla zůstávají v kompetenci jednotlivých států…
Současný humbuk je jen snahou

  • některých politiků o vlastní zviditelnění
  • médií upoutat pozornost (vyděsit lidi)

;-D

arygnoc

však to hovorím – na vine sú bonzáci.

;-Q