Avatar uživatele
anonym

Chtěl jsem pár lidí ze zdejšího klubu pozvat na zabíjačku, ale EU mi to překazila! Máme se na nařízení EU zlobit?

Doplňuji:
Jak psala annas, je to už v cajku! http://eagri.cz/pu­blic/web/svs/tis­kovy-servis/tiskove-zpravy/x2012_po­dekovani-za-pochopeni-zabijacek.html

Tak kdo se hlásí na zabíjačku ? 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, hanny 2, redy, gagaga, gecco před 3348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Upřímně – už pár let zabíjačky nepořádám, takže možná nejsem zcela v ´obraze´ – ale na soukromé zabíječky jsem zván a vesele se jich účastním…
😉
Domnívám se, že pokud

  • zabíjačku uspořádáš na (svém) soukromém pozemku
  • u zabíjačky je přítomen řezník (apod. – ´vyšší´ vzdělání neva)
  • produkty očividně neprodáváš veřejně

může ti celá EU políbit šos…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Bližší informaci je možno zjistit na stránce EU – Česká reoublika z 23. 1. 2015

http://ec.euro­pa.eu/ceskare­publika/news/151023_e­u_nezakazala_do­maci_zabijacky_cs­.htm

"Český deník Blesk a jeho internetová obdoba blesk.cz v poslední době publikovaly několik článků informujících o údajném zákazu pořádání zabijaček v důsledku směrnice EU.

Tyto články obsahují nepravdivé informace. Zabijačky nejsou nijak ohroženy.

Deník Blesk v článku z 21. ledna (Co způsobila směrnice Evropské unie o domácích zabijačkách, str. 5 pražského vydání) naznačuje, že existuje jakási směrnice Evropské unie o domácích zabijačkách. Tato informace je zcela nepravdivá. Pořádání domácích zabijaček upravují zákony České republiky (zejména zákon č. 166/1999 Sb. o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů neboli veterinární zákon). V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 a následným členstvím nedošlo v právní úpravě domácích porážek prasat k žádné změně.

EU vepřové hody

Šílená vlna nevole se skutečně možná zvedla, ovšem pouze díky nepravdivým informacím šířeným portálem Blesk.cz.

Deník Blesk jsme požádali o opravu."

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Je to nesmysl. Na zabijačku můžeš pozvat koho chceš a nic tím neporušíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ratava

Já nevím, ale můžete někdo vložit odkaz na stránku, kde by byla tato „nová“ směrnice EU napsána? Protože o zákazu domácích zabijaček se mluví/píše poslední dobou všude víc jak dost, ale dohledat onen zákon se mi nedaří…

Přijde mi totiž, že i dříve byla jaksi veterinární legislativou „zabijačková pravidla“ upravena a nynejší humbuk kolem EU je tím pádem nějak zbytečný… ale třeba se mýlím…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Eu nic nepřekazila,nesmíš je číst ulhané noviny co se pídí po slávě. Blesku a jiným bulvárům se dá věřit jen to, že to jsou noviny z papíru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

AŤ se jde EU vycpat s takovým nařízením! Vždycky se to dělalo a dělat bude a záleží jen na lidech,jestli tě někdo práskne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Ne, vem třistatisíc a zabiječku můžeš mít 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

na eú ani tak nie, ale na bonzákov, ktorých nepozvete ani na prdelačku.

:-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Mám ten dojem, že EU, jen proto, aby vykázala nějakou činnost, si vymýšlí jen blbosti. Informace, že diplomati vůbec uvažovali o zákazu zabijaček pro větší domácí zvířata mě dostala do kolen. Naštěstí prasátka, ovce, kozy a telata můžeš zabíjet dá, ale pouze s jateční pistolí. Takže nejdřív investice, potom zabijačka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

A ještě doplním gecco: Všichni přítomní na zabijačce bodou tvoji příbuzní. 🙂
A jinak: Za kroupové jelito budu tvoje sestra, teta, bratranice, cokoli 🙂
Doplňuji:
Ta představa jelítka mi zastřela zrak.
Chtěla jsem napsat, že pokud budou všichni na zabíjačce tvoji příbuzní, tak si ani EU neškrtne.

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nemáme se na co a na koho zlobit. 🙂
Podrobněji ve zdroji : http://www.de­guston.cz/pro­ducts/zla-eu-zakazala-ceske-zabijacky-ne-to-jste-se-jen-nechali-nachytat/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

Zlobit? Má to ještě cenu? Zlobíme se již více jak 20 let, je to k něčemu? Změnilo se něco k lepšímu? Chce to jednat :(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Já se předběžně hlásím, kdy a kde?
😉

před 3348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ratava → Je to tak, tato zabíjačková pravidla byla (u nás) stanovena už někdy v polovině minulého století a od té doby párkrát zpřísněna, ale pokud jde o EU, je to NAŘÍZENÍ RADY (ES) č. 1099/2009 ze dne 24. září 2009 ( http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?qi­d=1421849562513&u­ri=CELEX:32009R10­99 ) s tím, že přesná pravidla zůstávají v kompetenci jednotlivých států…
Současný humbuk je jen snahou

  • některých politiků o vlastní zviditelnění
  • médií upoutat pozornost (vyděsit lidi)

;-D

před 3350 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

však to hovorím – na vine sú bonzáci.

;-Q

před 3349 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek