ohoso

chtěl bych začít chovat pštrosy…jak na to?… co všechno budu potřebovat na to.na chov a zpracování masa.....

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud chcete chovat pštrosy na produkci masa a jiných produktů,doporučuji se napřed optat na OVZ-Okresní vet.zařízení kde vám ohledně porážky podají potřebné informace.Vím,že to byl menší prpblém než s porážkou např.daňků chovaných v oboře,protože naše zákony nepočítaly s tím,že u nás bude někdo chovat „exotická“ zvířata jako je pštros nebo krokodýl jako jatečná.Před časem u nás fungovala firma Struzzi,která chovala pštrosy ve velkém a měla perfektní manuál o chovu a využití všeho,co lze ze pštrosů použít. A je toho hodně-od oční rohovky,po kůži,vejce,sko­řápky,peří,ma­so snad jen ty nohy se nedají k ničemu použít.Chov není úplně jednoduchý ale to zjistíte sám.Začněte tou veterinou a zkuste najít Struzzi firmu. Hodně zdaru! :D

Další odpovědi
ratava

:o)
Vše o chovu pštrosů na

http://www.eko­hum.cz/ostrichcen­trum/ostrichin­dex2.htm

je to trochu obsáhlejší, ale kompletně zpracované…

přeji hodně zdaru

jmhad

na onom webu je skoro všechno,kromě upřesnění, kde se tihle ptáci poráží a maso zpracovává.Mám tušení,že se bude muset na specializovaná jat­ka.