Chtěl bych vědět co si lidi myslíte o pojmu ,,Zlomit se'' (v lásce) Jestli se tato fráze používá normálně nebo Ne,dík.

Nejlepší odpověď
misa-radilka

Já bych to použila. Už jsem se také cítila v lásce „zlomená“… Ale mnohem, mnohem častěji se používá fráze „mít zlomené srdce“…

Další odpovědi
hanulka11

Je to jako velmi se zklamat. Jinak se používá zlomil mi srdce – prostě jsem se v něm zklamala.

eLx

V jinym skloňování jo – být zlomen láskou.

Deli

Nikdy jsem to neslyšela, těžko posoudit, zda jsem tedy zlomená láskou ve smyslu „zamilovaná k zbláznění“ nebo „nevyšlo to a žalem mi puká srdce“…

anonym

díky,ale myslel jsem něco trochičku jiného ,,zlomit se'' myslím u Mužů.. Žena se zlomit nemůže,kdo ví co to znamená tak může okomentovat (Je to taková Chemie v mozku)

Deli

Tak teď jste mě už zmátl docela a je mi jasné jediné – totiž, že já jako žena si mohu zlomit tak maximálně nohu 🙂

anonym

:) pardon je to trošku na hlavu,protože to neumím pořádně popsat