fandacb

chtěl bych vědět,co přesně znamená slovo konfekce?

Nejlepší odpověď
Dandi

Slovo:
konfekce

Význam:
• hromadná výroba oděvů v normovaných velikostech

• hromadně vyrobené oděvy

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/kon­fekce

Další odpovědi
alenka901

Cizím slovem konfekce označujeme zpravidla hromadnou průmyslovou výrobu oděvů či oděvních doplňků ve velkém měřítku, nejčastěji v normalizovaných resp. standardizovaných velikostech. Tzv. konfekční zboží, neboli konfekce (rozuměj zboží hromadně vyráběné v továrnách ve velkých sériích) se dnes zcela běžně prodává v obchodech s normálním textilmí zbožím, které se pak také někdy nazývají slovem konfekce. Čili toto slovo se používá coby označení jak pro vlastní výrobu tohoto zboží, tak i pro jeho prodej, jakož i pro toto textilní zboží samotné.

Attack-design

oděvy