Roky

Chtěl bych v koupelně nahradit klasickou vanovou baterii novou a to termostatickou aby se děti nemohli popálit při sprch

Chtěl bych v koupelně nahradit klasickou vanovou baterii novou a to termostatickou aby se děti nemohli popálit při sprchování.Máme ale na ohřev vody plynovou karmu.Bude termostatická baterie fungovat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Máme to tak a je to trochu problém. Fungovat to bude, ale: Zkontrolujte si, při jakém průtoku vám kotel zapíná. Při nižším odběru teplé vody se může stát, že buď kotel nezapne vůbec (na to už jste nejspíš zvyklí 😉, nebo po ohřátí, až baterie sníží odběr teplé vody, protože bude teplejší, kotel zas vypne a pak po vychladnutí budete mít chvíli jen studenou, než po přestavení baterie kotel sepne a znovu se zahřeje.
Podle mně je to s termostatickou baterií podstatně lepší než bez ní, ale se starým průtokovým ohřívačem to není ono.

U některých novějších kotlů slibují komfortnější ohřev – kotel by měl udržovat teplou vodu i pár minut poté, co myslí, že ji nikdo nechce. To by bylo asi super (pokud se omu dá věřit) ale zkušenost nemám. Pokukuji po kotli se zásobníkem, ale je to o ceně a o místě ☹
Doplňuji:
jo ještě: už jsme naučení, jak tu sprchu spustit, aby to bylo bez kolísání. Takže teď s tím problém není, jen na to člověk musí být připraven a počítat s tím… Pustit si sprchu jen „čůrkem“ nefunguje, což považuji za neekonomické a hloupé, ale to je vlasnost kotle ☹