jendahun

Chtěl bych upozornit na jednu neřest našich obchodňáků..

…nevím,jestli se vám to už taky stalo,ale platil jsem před týdnem nákup v Lídlu kartou.Na účtence proběhla platba jednou,všechno O.K.Mám ve zvyku kontrolovat stav účtu co druhý den přes mobil.Zjistil jsem,že ona platba v Lídlu se mi odečetla dvakrát.Platba byla 30.1,ve výpisu z účtu se to neobjevilo.Bude to až ve výpisu z února.Kam teď s tím?
Nakonec se k tomu banka postavila kladně,reklamaci uznala a peníze se mi vrátily.Kolik lidí si toho ale ani nevšimne?Jsem v těchto věcech pedant – naštěstí.Kde byla chyba-v bance,terminálu v obchodě?To už nikdo nevysvětlí a nikdy se to člověk nedozví.Stalo se vám něco podobného?

Nejlepší odpověď
ReHu

Zatím nestalo, ale od teď si budu dávat větší pozor.
Díky za info.

Další odpovědi
IK

Stalo se mi to hned jak jsem si pořídila kartu. Nešlo to při zadávání dobře načíst, tak to zkusil 3× a já to všechno měla zaúčtované. Byla to platba kolem 1300,– tak mě dost polilo. Hned jsem to reklamovala a peníze vrátili bez problémů. Měla jsem účet schovaný náhodou protože na to byla 2 roky záruka, ale od té doby si všechno píši a kontroluji, ale už se mi to nestalo. Ten zvyk kontrolování a zapisování se mi ale hodí:-) mám přehled kolik jsem utratila a jistotu že mě nikdo neokrádá…znáte to „Kam se mi zas poděly všechny prachy? Vždyť jsem nic nekupovala!“ Navíc vyhazuji nepotřebné účty až další měsíc, když je všechno v pořádku. Moc si pořádná nepřipadám, je to spíš šikovné minimum.

mosoj

Každý pohyb na platební kartě a účtu mně chodí okamžitě na mobil. A tu SMS určitě komtroluji. Takže by mně to přišlo 2×.
Šlape to velmi dobře. Většinou ještě ani pokladní nestačí vydat paragon a už mně pípá mobil že přišla SMS. Každému doporučuji. Je to i účinná obrana proti zneužití účtu. A vynikající informace o příchozích platbách. V okamžiku kdy mně přijde důchod na účet to mám okamžitě na mobilu ve formě SMS. Taktéž každý požadavek na platbu z účtu.
Potom až na výpisu.