SajmonModer

Chtěl bych si vypálit DVD, ale …

… film má 13 GB, je-likoý je to 1080p Blu-ray. Existují dvd kotouče, která mají takovou i větší kapacitu? Jestli ne, jak mám film zmenšit?
Děkuji.
Doplňuji:
Hlada: Mám stáhnutý ConvertXToDVD, myslíš, že když ten blu-ray rip přetáhnu do DVD formátu tak s zmenší? Na jak asi?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Např. programem VirtualDub překonvertovat na nižší rozlišení nebo použít jiný kodec

Zdroj: www.virtualdub.org

Další odpovědi
Hlada

DVD pro tak velký objem dat neexistuje. Největší je dvouvrstvé DVD9 8,5GB. Je nutné se smířit se ztátou kvality, blu-ray překonvertovat do DVD nebo avi. Konvertorů je víc, např.:
Convert Blu ray to DVD
Best HD Blu ray to AVI Converter

ConvertXtoDVD vytvoří na výstupu normální DVD. Nejsem si ale jistý s formátem na vstupu, jestli umí načíst blu ray. Chce to vyzkoušet třeba na RW. Kdyby to nešlo, nic se neděje. Konvertorů k tomu určených je dost.

anonym

ten postup je slepá ulička … nemá příliš smysl ukládat bluray rip na dvd .. redukcí rozlišení/tran­skodovanim se zase vyrazne ztraci kvalita.

neni jednodussi ulozit ten film na pevny disk a nasdilet ho do domaci pocitacove site odkud si ho otevre a prehraje skatulka typu Xtreamer ?