Hiacint

Chtěl bych se naučit mluvit romsky.

Dobrý den, chtěl bych se naučit mluvit romsky. Neznáte nějaké stránky, kde se dá naučit romštinu.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Tak to zkus třeba:

http://www.ro­move.unas.cz/

Zdroj: www.romove.unas.cz/

Další odpovědi
kenyrts

tady slovník česko-romský:

Zdroj: http://romani­.kfunigraz.ac­.at/romlex/lex­.cgi?st=hlava&rev=y&cl1­=rmce&cl2=cs&fi=le­gend&pm=in&ic=y­&im=y&wc=

waterwolf

Nejlépe se to naučíš od našich rómských spoluobčanů..já osobně umím zcela dost jejich řeč, a to jen proto, protože jsem bydlel s nimi vlastně v jednom baráku..žádný slovník(co já vím¨)není..ještě by vám pomohlo si dopisovat s nějakým rómem, samozřejmě rómsky:-) Youtube.com Spoustu rómských kanálu..hodně štěs­tí

LuciJe

Kurzy romštiny občas nabízí brněnské Muzeum romské kultury, google Vám po zadání hesla „kurz romštiny“ taky vyplivne hezkou řádku odkazů…

Vikičistič

Nejlepší by bylo seznámit se s nějakou Romkou a ta Tě to naučí.

eva

Já žiju s romem 3 a půl roku a zatím jsem pochytila sem tam nějaké slovíčko.Ale není to myslím zas tak těžké se naučit.Třeba „miluji tě“ je „kamav tut“ .