fortin

Chtěl bych popínavou rostlinu která snáší přímé slunce. Je tohle břečťan?

Hle http://img.na­dapenny.com/t20/111­01/nadap164014236­660237.jpg Mělo by to růst na jižní straně domu. No ale nejsem si jist co se přesně hodí

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to břečťan. Slunce snese, zpočátku roste pomalu, než se uchytí.

Další odpovědi
RQLM

Břečťan je prevít :) sousedi jej mají vysazený u jedné stěny naší stodoly, nijak si toho nevšímají. Vylezlo to za pár let 8 metrů do výšky, vlezlo to pod střechu a zevnitř se nám to vine po střešních latích a místy nadzvedává tašky. Chtěli jsme to postříkat velmi zákeřným postřikem, ovšem ta kytka na to vůbec nereagovala…
Jinak břečťan patří do stínu, na slunnou stranu je lepší psí víno.

Zdroj: www.svet-bydleni.cz/ta­gy/dekorace/jak-se-starat-o-popinave-rostliny-aby-se-pekne-pnuly.aspx

tuCZek

už nikdy břečťan !!!
Celá jedna stěna na baráku a 7 lidí to sundavalo 3 dni,rozpraskaný komín,zníčená omítka,zničená i střecha,hmyzu MÓÓÓC a co potom s tím? pálil jsem to 14 dní!!! Už nikdy ani vidět
Doplňuji:
A myši po něm chodily do baráku

Marunka2

Břečťan slunce sice snese, ale je to stínomilná rostlina, takže ten se spíš dává na jinačí světové strany než na jižní.

jandmil

Na slunnou stranu doporučuji přísavník (je jich mnoho druhů)-psí víno. Na podzim nádherně zčervená, na zimu částečně opadá. Listy se řadí jako tašky na střeše, takže je to i fajn ochrana před vodou. Břečťan moc nedoporučuji.

FOG

Tez pozor na „jedovaty“ brectan,ktery mame zde u nas.
Nekolikrat jsem s tim prisel do styku a potom svedive pupinky a bolaky.
Pomahala jen spec. vodicka,tekuty pudr.
V nejhorsim pripade injekce ci antibiotika.
To se mi stalo z neznalosti,kdyz jsem se nadychal koure pri paleni.