Avatar uživatele
Registrovaný

Chtěl bych darovat byt nevlastní dceři, kolik činí darovací daň a co vše je třeba udělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Darovací daň mezi rodiči, dětmi, sourozenci se neplatí.Neplatí se ani daň převodní. Po převodu se nesmí zapomenout na přiznání k placení daně z nemovitosti. Z daru osobám které nejsou rodinnými příslušníky se platí daň ve výši 7% z odhadní ceny. Za vklad do katastru nemovitostí se platí poplatek ve výši 500,-Kč. Nezbytností je sepsání darovací smlouvy. Toto upravuje § 628 a § 630 Občanského zákoníku. Darovací smlouva má volnou formu, v podstatě tam musí být kdo, co a komu daruje s identifikací osoby dárce i obdarovaného a darované nemovitosti. Darovací smlouva se vyhotovuje 2x a musí být podepsána dárcem i obdarovaným. Vaše dcera jak píšete je nevlastní, odpovídám tak, že má statut jako dcera vlastní. Na internetu je k této problematice řada dotazů a odpovědí. Vhodně položeným dotazem (např. darování bytu) se dostanete k odpovědi která vás uspokojí.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.