silesnet

Chtěl bych být právník, mám jít radši na gymnázium nebo na střední školu ? Popřípadě na jakou st. školu ?

Nejlepší odpověď
setapouch

Obě varianty jsou srovnatelné. Gymnázium člověku dá větší rozhled a zlepší učební návyky, což budeš potřbovat na vysoké. Ale jestli se jako právník chceš specializovat na nějaký obor, je stejně tak dobré jít na stejně zaměřenou školu. Získáš tak hlubší povědomí o dané problematice a uvidíš ji z jiného pohledu, než jen ryze teoretické právničiny.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně jdi na gympl…
Jednak získáš ´širší´ vzdělání (i právník může mít přehled o fyzice) a hlavně, naučíš se ´studovat´ – studijní návyky jsou pro VŠ k nezaplacení.

Fienir

Vyjde to nastejno.

mowla: myslíš, že na střední odborné škole se nestuduje? Právě návyky ze střední mi teď pomohli se udržet na VŠ a nejen to.