kaolin

Chtěl by mi někdo pomoci s ultrazvukovou pračkou?

Mam pocit že by prani pradla ultrazvukem nemusel byt až takovy problem ale je to učinny zpusob neni pak lepši prat v klas. pračce? ale co životni prostředí?No a něco jineho?

Nejlepší odpověď
fira

Vím že se utrazvukové pračky používají na všechno možné ale prát v tom prádlo tak to slyším poprvé.Perou se tam třeba hilzny od nábojnic a třeba laboratorní přístroje.No ale zkus to třeba to pak uplatníš jako novinku na trhu.

Další odpovědi
sobol

Ultrazvuková pračka je možná skvělej nápad na zažranou špínu, ale má jednu drobnou vadu, UZ se nesnáší s určitými druhy plastů (naruší to jejich molekulární strukturu a rozpadnou se) a jelikož na oděvech bývají plastové součásti (knoflíky, zipy, …), je tato aplikace nevhodná.

ReHu

Pokud by to byla taková „bomba“, tak by pravděpodobně již byla mnohem více rozšířena a používána.
Stejně tak to bylo i s jinými principy.
Pořád se zůstává u klasiky. A tak je stále ještě co vylepšovat. Spotřeba energie i vody, zpracování bubnu, složení prac.prostř, …

pondělí

No jasně,vražte špinavou utěrku do mikrovlnky a sledujte,ale raději z velké dálky.

elektrikář

Jsou ultrazvukové myčky na brýle na prádlo to asi nepůjde to už by jistě někde vývojáři zkusili.

Zdenek Musil

Měl bych zájem, otec vlastnil podobnou pračku a používal ji u armády 30 let na cvičeních, koupil ji v Rusku v roce 1956 a přepíral si s ní ponožky a košile. Pračka měla tvar zvonu dole o průměru 20 cm horní stopka měla průměr 6–7 cm přívod přímo 220V, vložila se na pradlo buď do lavoru, nebo kýble a spustila na hladině bylo možno sledovat drobné vlnky rezonance a úspěšně prala.