sardinie

Chtěl Brumbál, aby ho Snape zabil??

V Harry Potter a Princ dvojí krve říká: ,,Severusi prosím …'' Nepochopil jsem jestli žádal o to, aby ho zabil, nebo o to, aby ho nechal žít. ???

Nejlepší odpověď
badisko

Brumbal to predpovidal …nekoukej na priblbly filmy …vem do ruky knihu !!! je to vice zrejme …

Další odpovědi
Questman

Ve filmu je to poněkud nejasné, to je pravda :)
Podle knihy je nad slunce jasné, že Brumbál o to Snepea požádal, takže věta „Severusi, prosím..“ by se dala vykládat buďto jako žádost o splnění slibu nebo jako součást hereckého výkonu před ostatními Smrtijedy :)

Mirdas

Samozřejmě, byl to komplot.

iceT

Kdyby ses dokoukala na všechny filmy,zejména na ten poslední,tak je to tam celkem slušně vyjádřeno ve Snapeových vzpomínkách,na které se HP potom díval.
Před tím osudným výletem HP zaslechl rozhovor,kde se Snapoe rozčiloval a řekl Brumálovi,že mnoho věcí považuje za samozřejmost a Brumbál si vyžádal potvrzení o spolehnutí.
A v knize o tom mluvil i Hagrid,když říkal HP,když říkal,že Brumbál je na Snapea naštvaný,říkal to Harrymu.

aaabbbccc

Pokud vím, tak Brumbál umíral a to, aby ho Snape zabil, měli dohodnuté, aby si o Snapeovi Smrtijedi mysleli, že je pořád na jejich straně, ikdyž Snape ve skutečnosti po celou dobu chránil Harryho.