Adam2

Chtějí se zvířata mstít?

Ve filmu Mezi vlky bylo řečeno, že vlci jsou jediná zvířata, co se chtějí mstít. Tak mě zajímá, zda je to pravda.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Mstivost je záležitostí pouze lidí. Ve filmech už byla řečena řada nesmyslů.

Další odpovědi
Drap

Ne neni. Vlci takovou vlastnost nemají. Pokud se budeš hlouběji zajímat o způsob života vlků o sociální vazby ve smečce, jak se chovají v krizových situacích, při lovu a podobně, začneš vlkům závidět, a litovat toho, že se lidé nedokáží chovat jako vlci.

dudu

Traduje se rčení o sloní paměti. Tento chobotnatec si údajně velmi dlouho pamatuje osobu, která mu ubližovala a i po létech si s ní při vhodné příležitosti
vyrovná účet. Nejde sice o klasickou pomstu, ale ani o akt odpuštění.