makovice

chtěa jsem zeptat zda když budu pracovat na mandatní smlouvu zda budu nahlašená na finačním nebo živnostenským úřadě.z

Nejlepší odpověď
Hlada

Mandátní smlouva je podle Obchodního zákoníku č.513/1991 Sb § 566 a násl. smlouva mezi podnikateli. Není to zaměstnání! Musíte si tedy obstarat Živnostenský list a k tomu m.j. se přihlásit na Finančním úřadě a vyřídit sociální a zdravotní pojištění.

Další odpovědi
lola

Pracovala jsem na mandantní smlouvu,ale firma po mě chtěla živnosťák,abych si danila a platila všechno sama. Poptej se a to zaměstnavatele. Být tebou,najdu si jinou práci,tohle není na dlouho.