imiza

Chripka – Prace

Co dela kdyz se u vas projevila chripka, a v praci chteji doklad že jste byl u lekare? Mam ji za doktorem ze bych chtel byt dva dny doma ? ..Nebo jak se toto řeší? Příjde mi blbé chodit do prace a vystvavovat kolegy riziku a zaroven chci co nejdriv do prace. Ale sef bude chtit nejake potvrzeni od doktora ze nesimuluju.. . Co mam u doktora říct ? .-.Díky

Nejlepší odpověď
anonym

U doktora prostě řekni, že máš chřipku (nebo – lépe – dovol mu, aby tě diagnostikoval… 😉 ) do práce dones neschopenku – a případně ji ukonči dříve…
😉
Ale – dva dny je na chřipku málo – kolegy budeš (případně) ohrožovat stejně.

Další odpovědi
marci1

Zajdi si k lékaři. Pokud se bude jednat skutečně o chřipku, tak za dva dny se nevyléčíš. Tak min. 7–10 dnů. Lékař Ti napíše nemocenskou.
Doplňuji:
„Nemocenská“ se říká lidově neschopence. 🙂

ivzez

Aby nešlo o neomluvenou absenci, musíte
si od lékaře nechat vystavit neschopenku.

Další možnost je se dohodnout se zaměstnavatelem
a vzít si dovolenou (to ale nedoporučuji).

  • –––

Poznámka:
Lékař nevypisuje „nemocenskou“.

jáára

na tohle sem si bral dovolenou

Pajka.111

Společně s dcerou beru od září loňského roku kozí kolostrum a musím zaklepat, že i přes to, že je řádí chřipková epidemie, tak nám se to vyhýbá obloukem. Je to první doplněk, co bereme, protože nejsem zastáncem cpaní pilulek do dospělých a už vůbec né dětí, ale to složení a recenze mě tolik nadchly, že jsem to koupila a opravdu nelituju.