Chrest. Jak ho presne delate ?

Prosim popis pro blbecky ( pro me ) ☹ -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

také jsem ho párkrát dělala i zapékaný,/Uvařila a zapékala se smetanou a sýrem/ ale moc mě neoslovil…asi nejsem správný gurmán…takže u mě už chřest nebude na jídelníčku

Další odpovědi
pokazdejinak

bílý oškrabat celý (až na hlavičku), zelený jen trošku konce, uvařit doměkka. nejlíp se mi s ním zachází, když si ty stonky svážu do takového balíčku… a protože ho moje rodina moc nemusí, mám ho většinou celý pro sebe :)
stačí přelít rozpuštěným máslem nebo jsem si jednou dala práci s holandskou omáčkou (zkusím najít recept, ale šlehají se žloutky nad vodní párou) a bylo to moc dobrý
jinak ty slupky a odlomené dřevnaté konce nevyhazovat, prý se z toho vaří polévka – ale já moc polévky nemusím, takže nemám vyzkoušeno

doplnění:
stačí do strýce googla zadat recept holandská omáčka a vyskočí toho spousta… za všechny jen můj oblíbenec cuketka:
http://www.cu­ketka.cz/?p=113

elektrikář

Chřest se vaří ve vodě nebo víně a přelévá se
různými omáčkami.