Aliska

„Chrastit kostmi“ – o jaký jazykový prostředek se jedná?

V této větě: Za ten týden Hordubal zhubl, kostmi by mohl chrastit.

Nejlepší odpověď
annas

Vyjděte z toho, jaké významy má sloveso chrastit.

Určitě víte, že jazykové prostředky vyjadřují pojmenování přímo a nepřímo – obrazně, na základě přenášení významu.

Podle toho můžete odvodit, jak se jazykový prostředek bude nazývat.

Další odpovědi
ivzez

Odpověz sama, někdo ti to zkontroluje.
[Úkoly za nikoho neděláme.]

Aliska

P.S.: Neboj, nejedná se o domácí úkol ;). Do školy nechodím, studuji distančně a mám psát seminární práci. Ve svém okolí nemám žádné učitele českého jazyka, takže neznám správnou odpověď a nemám se koho zeptat.

ivzez

Při distančním studiu přece máte právo na konzultace. A pokud jde o (nejen) jazykové otázky → bylo by vhodné je příště formulovat tak, aby bylo zřejmé, že nejde o domácí úkol.

PS:
Už jste tu někdy někomu odpovídala na otázku?
Dokázala byste do toho malinkého okénka přehledně
napsat potřebný výklad?

gecco

Tak se zeptej jinak…
Navrhni ´řešení´…
Někdo ti to zkontroluje…
😉
Je tu několik výtečných jazykozpytců jazyka českého…
Ochotných a ´hodných´…
___
Ale domácí úkol tu za tebe nikdo vypracovávat nebude…!!!