Duvemblejt

Chození ven – problém

Ahoj všichni, chci se zeptat jak je to s chozením ven , je mi 14 let a chci chodit do cca 18:00 a mamka mě pouští jenom na 1 hodinu.Jde to nějak udělat? chci být s kamarádi venku dýl.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
bolak

Argumentovat, čili česky – promluvit si.
Zeptej se jí jestli má nějaký důvod k tomu aby tě nepouštěla ven, jestli se o tebe bojí, jestli si něco provedl, jestli je to nějaký druh trestu nebo proč?

Ona by ti to měla vysvětlit, případně dojít k rozumu :).
Když řekne že nemáš udělané domácí úkoly, zeptej se jí jestli je to jediný problém a jestli když si teda domácí úkoly splníš, můžeš být potom venku déle.

Když řekne že se špatně učíš, zeptáš se jaké známky od tebe očekává, jaké známky musíš nosit domů, aby tě občas pustila ven na čerstvý vzduch a protáhnout si tělo.

Poslechni si co ti říká, zjisti co po tobě vyžaduje a pak se snaž najít kompromis, který by vyhovoval jak tobě tak jí.

Pokud je zrovna teď doma, tak se jí hned běž zeptat a dej vědět sem do diskuze co ti řekla. Hlavně se s ní o ničem nehádej, maximálně pokejvej hlavou a řekni „tak dobře“. Na odpověď si vezmi nějaký čas, ať je dokonalá :)

Další odpovědi
SpeedyCZ

Zkus se jí zeptat proč tě nechce pustit a zkus jí navrhnou oboustraně výhodné řešení. Třeba že jí za to umyješ nádobí nebo tak něco… Nebo se zeptej tvého táty jestli ti to povolí, a aby to domluvil s tvojí mámou… :) Přeji hodně štěstí

Drap

To si asi budeš muset dohodnout s rodiči