monca161

Chození na poštu kvůli práci (nezletilý)

Dobrý den, mám dotaz. Je mi 17let. Školu jsem před rokem ukončila kvůli nějakým problémům, atak jdu do školy tento rok. Teď mě z pracovního úřadu poslali na poštu,na kterou musím chodit 2× týdně,kvůli zaměstnání. Příjde mi to, ale nesmysl, když jsem ještě nedosáhla své plnoletosti. Jaký na to máte názor vy?

Nejlepší odpověď
Andělé

Samozřejmě,že nebudeš zastávat nějakou práci na poště. Je to tak,jak napsala Hanulka. Budeš tam docházet 2× týdně po dobu tří měsíců.Tato novinka docházení platí od nového roku.
Neboj,nemusíš se cítit,že Tě za to nebudou mít rádi a ještě hůř-že jsi příživník. Jsem 2,5 roku nezaměstnaná,ale né proto,že jsem příživník,ale díky našemu státu! Jsem diskrimonována,pro­tože jsem samoživitelka dvou dětí a nikde mě na jednu směnu nechtějí.
Spousta lidí toho skutečně zneužívá a práci si nehledají,ti jsou pak opravdu příživníci.Ale neházejme tuto nálepku na všechny,na kteří stát kašle!!!
Zítra ráno mám pracov.pohovor v blasti banovnictví,snad to jednou vyjde.Pokud ne,nebudu se za to cítit provinile!!!
Tobě přeji,aby sis školu dokončila a našla dobrou práci.Nevzdávej to,bez školy se nikde moc neuplatníš.Hodně štěstí.:-)

Další odpovědi
hanulka11

Jistě vědí co dělají že tě posílají aby ses hlasila .
ocko- nějak jsi to popletla :D:D

Systém nutí část lidí bez práce až třikrát týdně docházet na poštu a v určený čas se hlásit na příslušné přepážce. Tato povinnost se vztahuje ale jen na nezaměstnané, kteří byli vybráni podle předem stanovených kritérií. Do této skupiny patří lidé opakovaně evidovaní na úřadu práce, dále uchazeči, kteří v posledním půlroce pracovali méně než deset dní, absolventi a také například nezaměstnaní ve věku do 26 let. V případě, že se uchazeč o práci bezdůvodně nedostaví na stanovené místo, pracovní úřad s ním zahájí správní řízení, které může vést až k jeho vyřazení z evidence úřadu a odebrání dávek

dál čti v odkazu
http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/drabek-hlaseni-lidi-bez-prace-na-poste-usetrilo-uz-140-milionu_228923.html

anonym

Úřad práce určitě ví, kolik je Ti let. Nemusíš se tedy obávat toho, že by po Tobě vyžadoval něco, co je v rozporu se zákonem. Nevím, jakou práci můžeš na poště zastávat, když nejsi plnoletá, ale zde určitě pošta pracuje na základě nějaké dohody s ÚP.
Ani socializmus neměl rád lidi bez práce. Zde dokonce takový člověk dostal cejch příživníka a mohl za to být i odsouzen. Ačkoliv se to nezdá ÚP je v tomto směru pořád zlo menší.