Chování v porodnici k matce se schizofrenií

Dobrý den, syn si našel ženu se schizofrenií a ona otěhotněla (poprvé). Sama od sebe vysadila prášky od psychiatra (aby se jí dítě narodilo zdravé) to se samozřejmě projevilo na jejím psychickém stavu. Proto byla hospitalizována na oddělení , kde brala léky pod dohledem a musela tam zůstat až do porodu (svéprávnosti zbavená není). Synovi bylo řečeno, že jí dítě nedají a že poputuje po 72.hodinách v porodnici do kojeneckého ústavu(!). Syn samozřejmě o dítě pečovat chtěl a tak jsme se dohodli , že na mateřskou půjdu já, protože mám stejně málo placenou práci a syn bude pracovat a jeho přítelkyně u nás bude bydlet. Vše jsme si vyběhali.

Jeho přítelkyně se pod vlivem léků uklidnila. Porodila přirozeně, problémy nastali už po porodu, kdy porodní tým nechtěl miminko dát matce pochovat a ukázat (hned kluka odnesli pryč a ani jí neřekli kolik měří a váží, synovi ano). Chtěla kojit, jenže jí byli vnuceny léky na zastavení laktace. Nebylo jí ani umožněno se jít na dítě podívat, nebyla vpuštěna do místnosti, kde její syn ležel. Je toto vůbec lidský? Můžou si toto vůbec dovolit? Mě přijde , že personál té porodnice nemá žádný cit. Už jsou doma a ona o svého syna pečuje jako každá čerstvá maminka. Můžou se takto v porodnici chovat?

Nejlepší odpověď
Berušinka

To je hrozné!!! A Váš syn s tím nemohl nic dělat? V porodnici by měli hlavně pečovat o matku a o miminko a ne dělat takovýhle kraviny, jako kdyby ta žena byla „z Bohnic“. Jednou se nestarají vůbec, podruhé zas moc. =(

Další odpovědi
kapka

Tak to je síla… ☹
Ale nakonec tedy do kojeneckého ústavu miminko nešlo, jak jsem pochopila, zřejmě z důvodu, že byla nakonec maminka psychicky v pořádku. Není mi ale jasné, proč by se nemohl o dítě starat jeho otec nebo prarodiče? Podle toho, co píšete /zajímalo by mě i vyjádření porodnice/, byla skoro porušena Úmluva o právech dítěte, podle které: v zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí dítě vyrůstat v rodinném prostředí,
v atmosféře štěstí, lásky a porozumění.
Jinak Vám k tomu asi nic víc neřeknu.

pokazdejinak

schizofrenie je sv*ně, ale ty lidi, kteří se takhle zachovali v porodnici bych nazvala stejně >:( ta paní je přece nemocná a ne nějaká závislačka!
nedávno jsem zahlédla v televizi reportáž, kde ukazovali paní po transplantaci srdce, která porodila zdravé miminko… a tohle? to jsou taky zázraky medicíny >:(