Chování romských dětí

Do našeho města se cca před rokem začali stěhovat romové. Nijak mi to nevadilo a bylo mi to jedno. Nyní jsem vrcholně vytočená a stala se ze mě rasistka! Parta cikánských dětí úplně zničila dětské hřiště a hlavně si dělá srandu z lidí a posmívá se jim. Nosím velmi silné brýle, jsem obézní a navíc pro někoho mám divný způsob chůze (po narození jsem měla velké problémy s kyčlena) a nohy mi jdou jakoby dostran (choditla). Chápu, že někomu můžu připadat k smíchu, ale tato partička romů se baví tím, že když jdu sama, tak se ke mě přidá a předvádí jak chodím (takto jdou třeba až k obchodu) vůbec nevím jak na to mám reagovat a je mi z toho do breku. Trestný někoho předvádět asi není. Dělejí to i starým lidem, kteří chodí o berlích a smějí se když jim dotyčný vynadá. Jde se tomu vůbec bránit?

Nejlepší odpověď
anonym

Právně jsou za děti odpovědní rodiče, na ty má páku buď MÚ, potažmo městská policie. Rozhodně bych se aspoň pokusil o podnět. Určitš to není lhostejná ani lidem z vašeho okolí.
U hřiště je to ničení veřejného majetku, ostatní by se dalo kvalifikovat jako přestupky proti občanskému soužití, narušování veřejného pořádku, zesměšňování, porušování ochrany osobnosti, snad i diskriminace z titulu zdravotního postižení.
Zkusila jste je napomenout, že jste jen nemocná a že také jednou budou starší?
Jinak bych asi doporučil chodit společně s někým ze sousedů, příbuzným, případně máte-li u vás pečovatelku, sociálního kurátora apod.
Doplňuji:
Docela chápu určitý pocit bezmoci některých reagujících, trochu to připomíná onu bajku o mravenci a cikádě, která tu onehdy zazněla.
Ale osobně si myslím, že každý máme svou důstojnost, a když se nás něco dotýká, je lepší se pokusit o čin, než jen v ústraní frfňat a kritizovat.

Další odpovědi
Berušinka

K tomu se bohužel vyjadřovat nebudu, protože by mi jinak admin smazal celý účet! =(

žolik

Vím jak se cítíš jak ti je,mám dojem že se musíš bránit ale buď moc opatrná jseš jaká jseš,romové jsou mstiví,zákeřní,ro­diče nezvládají sami sebe a né tak děti je to výchovou,romu se bojí všichni je lepší se jim vyhnout,měla by sis o tom s někym promluvit kompetentním z vašeho města,nenech si ublížovat,nejseš rasistka,dopo­ručila SSZP.

Zdroj: žolík

jmhad

Hodně rad a názorů.Má zkušenost říká,že tito naši spoluobyvatelé se podřídí těm,kteří se nebojí,kteří jsou silní.Říká se to lehce, ale. Policie nepomůže a nepomůže ani Obecní či jiný úřad.To berou jako šikanu.Oni ale mají mezi sebou vždy nějakou vůdčí osobnost, vajdu a pod. Pomáhá proto jen takovou osobu objevit,najít si k ní cestu a získat její důvěru.Ta si pak udělá pořádek. Chce to ale odvahu,čas a trpělivost./Tohle je zkušenost z dřívějších let,ale zásada platí v jejich společenství od pradávna/.

ten který je

Raději se tomu nebrante,nebo Vás ještě zavřou.

Ponytail

Ach jo, asi bych se obrnila trpělivostí a snažila si to moc nepřipouštět. Je to smutné, ale nikdo s nimi nic nezmůže:-(

Pecudka

Je to smutné, ale tady je každá rada drahá.

Tata

Stěžujte si na ně. Dopadnete jak sedláci u Chlumce. Úřad nebo policie začne věc šetřit, ale jelikoš se jedná o nezletilé mladistvě bude věc odložena. Myslíte že jí odloží i romové. Mtylíte že nechají jen tek, že byli policií osočeni jeich hodné děti z výtržnictví. Rozhodně se půjdou podívat na tu rasistku, která nenávidí jejich děti. Teď se teprve do vás obují, nejen děti ale i jejich rodiče. Budete ráda když z toho vyváznete jen s ujmou na cti a né s ublížením na těle. Nakonec budou úřady a policie vyšetřovat vás a obviní vás z toho, že jste romy provokovala. Je to zcela logické. Vám dají pokutu a vy pro ostudu nevylezete z domu a mají od toho pokoj. Zatím když se obují do romů budou rony ale i tiskom prohlášeni za rasisty a půjde o jejich prcovní místa. Tak co myslíte co si vyberou?