Avatar uživatele
Vejlupek94

Chov svycarskeho bileho vlcaka

Chtel bych si poridit Svycarsekho bileho vlcaka. Je tento pes vhodny do bytu 2+1? A kolik priblizne stoji krmeni dospeleho psa? Jsem pomerne sportovneji zalozeny a byl bych s nim casto venku. Takze doufam, ze by mensi byt nebyl problem. Bydlime v byte dva, takze tu preplneno neni. A mel bych neco o tom plemeni vedet, proc se napr. Nehodi do mesta apod.? Za vse velmi dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Měl jsem, bílého ovčáka. Jednoho z prvních, když se začali v republice objevovat. Tenkrát se ještě jmenoval Americko -kanadský bílý ovčák. Měl jsem ho v rodinném domku, v bytě. Potřebuje mít pokud možno stále kontakt s rodinou. Pokud mu zajistíš dostatek pohybu a zábavy, tak by neměl být problém. Cena krmení je závislá na kvalitě. Měl by dostávat v případě granulí raději ty kvalitnější. Jsou totiž pro něj potřeba granule bez obsahu karotenu a ten se v levných granulích vyskytuje.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

můj názor je takový, že se do tak malého bytu nehodí..

Bílý švýcarský ovčák miluje a potřebuje množství pohybu, v ideálním případě by měl mít možnost celodenního volného pohybu v rámci pozemku chovatele + další pohyb v podobě procházky, běhu vedle kola, výcviku apod. Bílý švýcarský ovčák může být slepeckým nebo záchranářským psem.
Tyto psy je možné chovat ve venkovním kotci s izolačně dobře vybavenou boudou, ale pouze v případě, že se tím nenaruší dostatečný kontakt s rodinou, kterou bílý švýcarský ovčák miluje a potřebuje ke zdravému vývoji a životu.
http://bily-svycarsky-ovcak.hafici.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Nejen, že se nehodí do bytu, ale není vhodný ani pro začínajícího chovatele!
Zvíře je velmi náročné na pohyb (nejlépe neustále venku), výcvik, atd.. Více podrobností : http://bily-svycarsky-ovcak.hafici.cz
Toto plemeno ti nedoporučuji.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Nesouhlasím s názorem že Švýcara nelze chovat v bytě.Jestliže je splněna podmínka,že s ním budeš chodit ven. Pes je smečkovité zvíře a kontakt se smečkou(v tomto případě VY) je pro něj mnohem důležitější než být někde na zahradě ponechán osamoceně svýmu osudu. Samozřejmě nejidealnější stav by byl : zodpovědní majitelé milujícího svého psa v neustálém kontaktu s ním s velkým venkovním výběhem. Ale pokud s ním budeš často venku,tak není nejmenší problém.A i např v Praze je hodně lesů,lesíků,polí kde lze psa venčit jako někde na vesnici.Jen podotýkám,že se nejedná o „vlčáka“ ale o „ovčáka“ jak už tu bylo psáno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek