kiss.miss

choreografka

kolik peněz bere taková choreografka?A co vlastně dělá atd

Nejlepší odpověď
annas

Muž pracující jakožto umělecký a technický vedoucí nějakého tanečního či baletního souboru nebo tvůrce nějakého tanečního či baletního vystoupení se nazývá choreograf, žena pak choreografka.
Výši platu jsem nenašla.

Další odpovědi
led

Sú to 2 rozdielné otázky.

  1. výška platu je podľa dohody medzi choreografom a vedúcim divadla-súboru. Má buď mesačný plat, alebo odmenu za postavenie a naštudovanie tanečného diela.
  2. vytvára scénar, spôsob podania, naštuduje s tanečníkmi celé dielo. Vrchol toho celého je PREMIÉRA. Počas opakovaných predstavení on alebo ním určení umelci preskúšavajú tanečné variácie podľa potreby. Až do ukončenia – stiahnutia z repertoáru – DERNIÉRA.