Deli

Chodíte rádi doma ve tmě?

Jsem sova, a tak většina rodiny už spí a já ještě něco dodělávám nebo sedím u odpovědi.cz. Když jdu pak spát, ráda si nejdřív zhasnu a pak v duchu počítám kroky, odhaduji kde jsou dveře, roh, schodiště, klika… Třeba se i bez světla sprchuji. Taková hra… Dělala jsem to ráda už jako dítě a zůstalo mi to 🙂
Manžel si rozsvítí i na cestu od dveří ložnice k posteli (2 m), já mám ráda tmu a baví mě trochu tápat.
Jak jste na tom Vy? Znáte ten pocit, nebo preferujete světlo?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Mám ráda světlo,ale v noci nesvítím,jdu „po paměti“,navíc mě prosvítá mezi žaluziemi pouliční lampa.Ale bez světla bych se určitě nesprchovala.

Další odpovědi
Berušinka

Já preferuji světlo – jen když je u mě přítel, tak se tmy nebojím =D =D =D

chudst

Ne, vazne rad ve tme nechodim, akorat tak zakopnu o neco, co nekdo nechal lezet na zemi :) (Balik vod, posunuta zidle, apod.) Vyjimkou je, kdyz jdu v noci na toaletu, ale to si nerozsvecuji z duvodu, abych se moc neprobudil.

dědapetr

Nechodím po tmě.U nás na sídlišti byt osvětluje pouliční osvětlení takže tmu nemáme.

iceT

Nevadí mi chodit po tmě,v noci při potřebě si taky nerozsvěcím,ale je dobré jít s předpaženýma rukama,abych si o něco nerozbila hlavu nebo ústa.Většinou to bývají dveře od koupelny,které nezavírám a o něž se partner většinou kopne.

anonym

My jsme s detmi hrali vzdycky hru : Na vrahouny ". Vsechno jsme zhasli , zatahli nejvice zaluzie a poschovavali jsme se a jeden vzdy hledal. Presto , ze jsme vsichni vedeli , ze v byte jsme jen my , tak jsme se vsichni bali.
🙂 Chodim skoro porad po tme. Uplne to miluji. A s kamaradkami take a kdyz chci rozsvitit svicku , tak ona rekne : ne ! Blazni , no ! 🙂 -iv-

led

Ja ten problém nemám. Som mačka, vidím aj potme.
Roky sa musím pohybovať v tme, tak som si zvykla.

anonym

tma? když někdo znasne, nebo vypadne proud couvám pomalu zpátky k místu, kde mi záda bude krýt nejbližší zeď u které čekám a očima kmitám zleva doprava, aby mi neunikl obrys nějakého strašidla, při tom na zeď vyťukávám tiché S-O-S. … – – – … … – – – …