lukas.zmizik

Chodíte po eskalátorech nebo se necháváte vyvézt až nahoru či dolů?

Přál bych si, aby se nečinné postávání a zavazení na jezdících schodech stalo faux pas. Omluvím lidi s velkýma kuframa a ty, kterým už klouby neslouží jako zamlada, ale ty chodící a zdravé bych na potkání liskal za to, že mají hrozně času postávat na jezdících schodech ale (mnohým z nich) jezdit v obci přes padesát jim (údajně) z nedostatku času nevadí.

Nejlepší odpověď
arygnoc

no, tak sa naučte organizovať si čas. a nestarajte sa o čas iných.
alebo použite bežné schodište.
veziem sa eskalátorom preto, lebo sa mi nechce kráčať po schodoch.
Doplňuji:
a nechápem, prečo by som nemohol jazdiť cez obec, keď mi je cez 50.

Další odpovědi
Sůwa

Co bych chodila, když mne to nahoru vyveze a těch pár vteřin mne nevytrhne. Stojím ale ukázněně po pravé straně eskalátoru a stejně tak většina lidí bez rozdílu věku. Kolikrát je to dost legrační, jak se všichni řadí do fronty, aby dva tři netrpěliví mohli s jazykem na vestě vyběhnout 🙂
Doplňuji:
Mám na mysli samozřejmě metro, kde jiná možnost vertikální přepravy není…

anonym

Podle situace. Je-li eskalátor volný, tak pár schodů popojdu, ale jinak se vezu a ty spěchající a vytvářející jedině zmatky a chaos, jak do všech strkají a dávají najevo věčný chvat, lituji. I na schodišti, stejně jako na eskalátoru, se k sobě lidé mají chovat slušně.
S tím lískáním se kroť, život je dlouhý a potkáš ještě hodně lidí, co budou zkoušet tvou trpělivost a hodně situací, kdy ti naopak pomůže klid a rozvaha.

Funna

po jezdících schodech chodím a to v obou směrech, ale ne kvůli času, ale kvůli tomu, že mě na nich nebaví nečinně stát…navíc chůze po schodech je zdravá…v londýnském metru se všichni „nechodiči“ ÚPLNĚ AUTOMATICKY postaví napravo, aby ten kdo chce jít, měl kudya pokud tak neučiníte, udělali jste faux pas…a to tam tech schodů a linek mají mnohem víc než v Praze…tak nechápu, proč by tohle nemohlo fungovat i u nás…

cochee

Hele a když se vezeš v autě, tak v něm taky vevnitř běžíš, abys byl v cíli rychleji?

Hamon

Např. v pražském metru je výslovně přepravním řádu zakázané chodit po schodech, jestliže před tebou stojí jiní cestující.
Možná to vnímáš jako faux pas, ale provozovatelé už museli nejednou platit odškodné za to, že nějaký idiot nedodržoval bezpečnostní předpisy.

zzzzz

Já chodím, ale pokud přede mnou někdo zavazí přes celou šířku, tak ho neválcuji. Pokud je na výběr vedle sebe eskalátor a schody, jdu po schodech, je to takový můj preventivní boj s celulitidou. Moc pohybu za den nemám, pracuji spíš hlavou než manuálně, tak jsem za každou možnost hýbat se ráda. Na druhou stranu chápu, že pokud někdo pracuje manuálně, tak se rád sveze.

Andre5000

Chození po eskalátoru, tedy hlavně směrem dolů, by se mohlo nevyplatit. Jednou jsem viděl kluka, který zřejmě pospíchal jako ty, a tak po jezdících schodech směrem dolů běžel. To jeho přistání na betonovou podlahu bylo dost hlučné a jeho následný nářek také.