Chodíte někdo dávat kytky na hrobečky co jsou u silnic?

Máte nějakého pozůstalého,či známého,který zahynul na silnici a má pomyslný hrobeček u silnice?
Díky za odpovědi.
Annas,nemáš pravdu.Jsou to pomníčky,ale u některých jsou vysypány právě pozůstatky zemřelých.
Kolegovo příbuzný zahynul právě u silnice a jeho popel vysypali pozůstalí právě na tom místě.Tak,že tvá odpověď je mimo mísu.
Děje se tak i jinak ve světě.
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/V-Odese-je-proste-upalili-jinde-pohrbili-u-silnice-Ruskym-pokusum-je-nutne-se-rychle-postavit-jinak-mate-valku-rika-diplomat-a-akter-Listopadu-89-Vaclav-Bartuska-372444

Nejlepší odpověď
gecco

Ne a ne…
Ale i tak nepovažuju takovouto formu projevu vzpomínání, stesku či kdovíčeho za vhodnou – může rozptylovat další řidiče a tím v místě kupit „hrobečky“.

Další odpovědi
annas

V okolí silnic se objevují pomníčky, nikoliv hrobečky, nikdo zde není pochovaný.

V něterých zemích jsou kamenné pomníčky zakázané, jinde jsou tolerované. Vím od jedné známé, jíž se zabil na motorce syn že u nás pomníčky silničáři tolerují, ale nevím, zde je to tak všude. V naší oblasti se dohodnou s pozůstalými, kam památníček umístit, aby nekomoplikoval úklid silnice atd.

Samozřejmě že příbuzní nemohou zapomenout na místo, kde někd blízký přišel o život. Ale všechno má svůj rub a líc …

Můj bratr zemřel rovněž l tragicky, ale vzpomínáme na něho především na hřbitově, kde je uložený v rodinné hrobce. .

Jako vše, tak i kříže, desky apod. na místě nehod často komplikují údržbu okolí silnic. Ale ani psychologové se neshodnou na tom , zda mohou být spíše varováním, či nežádoucím rozptýlením řidičů. Kamenné prvky navíc mohou v případě další nehody na témže místě ještě zhoršit její následky.

Poslední odstavec podle
Zdroj: http://www.li­dovky.cz/pomnic­ky-kolem-silnic-jsou-nezakonne-silnicari-je-tise-toleruji-pxq-/zpravy-domov.aspx?c=A101101­_095007_ln_do­mov_mev-

Luxx

babičku zajel kamion, tak se v tom místě nechal udělat křížek a nosily se tam kytky a svíčky.. ale po čase jsme to zrušili

Mravenec

Týjo, naštěstí nikoho známého ne, ale ve vesnici za Děčínem je asi „pětitá“ zatáčka, kde je to jedna nehoda za druhou. Ale také hlavně blázniví motorkáři, kteří si to nafrčí kolik chtějí.. :-/

JájsemRaibek

Nemám, takže nedávám.

lukas1912

nnn

annas

Ad Jugar, nějak si odporuješ – „hrobečky u silnice. "
V další větě pak "jsou to pomníčky“.

To, co je uvedené v článku, je zcela jiná situace.

Vložila jsem odkaz, v němž se uvádí, jak je to s pomníčky u nás.

anonym

Pokud má zemželý pomníček u silnice a je na tom místě vysypán jeho popel,tak je to klidně hrob.
nemusí ten popel bejt za každou cenu na hřbitově nebo v kolumbárii,tak je prostě u cesty.
Do kolumbária taky nechodí lidi na hrob!

Drap

Máš pravdu, Jurar to má, stejně jako dost často opět, popletené. To že někdo vysype popel zemřelého jen tak někde u silnice, neznamená ještě že je tam jeho hrob. Nehledě na to, že tím porušuje zákon o nakládání s ostatky. Tento zákon se však většinou v takovýchto případech neuplatňuje.

annas

Ad Drap
Nejen my, ale i ostatní vědí, že hrob je jáma k pochování mrtvého. Nebo do urnového hrobu se ukládají urny s popelem zemřelého.
Vysypaný popel u silnice není hrob.

Máš pravdu, že se často porušují zákony, jak je možné přečíst v odkazu.
http://www.poh­rebiste.cz/stran­ky/archiv/moni­tor/2013/130502­.htm

anonym

annas, můj známý měl nehodu, udělali mu tedy pomníček na tom místě, kde k nehodě došlo, mě se to vůbec nelíbí a nesouhlasím s tím, 1) byl nevěřící a oni mu tam udělali kříž jak barák, což jsem vůbec nepobrala

  1. i kdyby člověk nevím na co myslel, tak tam si vzpomene, jestli chce, nebo ne, protože při projíždění to vidí, jestli chce, nebo ne
  2. kde kdo tam odskočí, okolo pomníčku je nepořádek a zápach

Zesnulý by měl mít jen jedno místo odpočinku, duše pak neví, kam dřív skočit :-O

annas

Ad Samba. Mám stejný názor. I když jsem vyjádřila bez komentáře – všechno má rub a líc …

Právě na hřbitově si může na dotyčného víc lidí vzpomenout, ne všichni jezdí autem kolem pomníčku …

anonym

Navíc, u nás není válka, nikdo tady lidi nepálí, nemusí pohřbívat u silnice, jak se píše v článku: Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé," říká Bartuška. Ten od roku 2006 působí na ministerstvu zahraničních věcí jako „zvláštní velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost“.