maschin

Chodilo se dřív do světa?

V pohádkách vidíme a čteme, že mládenec žijící u rodičů vyrazil na zkušenou do „světa“ a s sebou neměl prakticky nic kromě uzlíčku s buchtami. To se vážně takto chodilo do světa?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano chodilo. A byla to velmi dobrá a přínosná zkušenost.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano a dokonce se člověk i vyučil, třeba u mlynáře nebo u pekaře, kde byl nejprve „poskok“ a následně se vypracoval až na mistra.

Kryšpín

Dle rodinné kroniky, můj pra-pra děda, na podzim po sklizni pěšky do Vídně a na jaře zpět.

anonym

Ano, jistěze chodilo. Někteří říkají, že to bylo dobré jít do světa na zkušenou bez ničeho. Problém je, že talhle plno lidí skončilo s nožem v zádech. Ono, chodit jen tak po světě je dosti nebezpečné ;)