Beer4Real

Chodili ste někdy s cigánem do třídy?

Povinná školní docházka a já sem za ty všechny roky a pět různých škol nepotkal ani jednoho cigána ne jenom ve třídě ale ani ve škole.
To si všichni romové platí soukromé učitele že po nich ve školách není ani památky?
Neříkejte že všichni jsou ve zvláštních školách.

Nejlepší odpověď
briketka10

Jiná odpověď

před lety, když já byla na základce,
tak k nám chodila Marie Bandová
ukradla mi jednou pero měla jen
plnící a chtěla mít lepší, kvůli tomu
jsme se porvaly, jak koně já prohrála
a její rodiče byli pozváni do školy ona
dostala 2 z chování byla dost agresivní
ke všem dětem ve třídě a mě se o ní
jednou v noci zdálo až jsem vlepila mý
ségře facku ze spaní, prý jsem sebou
házela, jak ryba ve vodě a hekala :)

Další odpovědi
iceT

Ano, potkal jsem jich na škole několik

Ačkoliv ne až tak doslova.Já jsem měla jednoho ve své třídě,jmenoval se stejně jak jedna tlustá romská zpěvačka a po základce se z něho stal asi feťák,kdykoli kolem mě prošel tak by snad stačilo hodit jiskru a vzplanul by jak fakule.
Se sestrou do třídy chodila jedna cikánka,celkem jich na škole bylo několik,dejme tomu deset.Možná ani to ne.
No a ve zvláštní škole byl asi ten zbytek,co byl ve městě,jelikož jich byla plná školní jídelna,když byl čas oběda.

zzzzz

Nikdy, ani jednoho

Naštěstí jsem jako dítě bydlela v lokalitě, kde se žádní nevyskytovali. Takže jsem na ZŠ žádné nepotkala.

Na gymplu ani na VŠ také ne. 🙂

Doplňuji:
Ani jsem nikdy neměla vši .-))))))))))) heč .-)))

bolak

Ano, potkal jsem jich na škole několik

iceT: tvůj spolužák se jmenoval monika balogová? :-o

zzzzz:(k doplnění): to už jsi říkala…

Na základce jsme jednoho měli, byl taky agresivní jak říká briketka, ale všichni ho tam od první třídy šikanovali, takže se tomu ani nedivím; co bylo zajímavý, že si nikdy na nikoho nestěžoval, a když se po někom právem ohnal, tak to zase odnes on, pač ho nesnášeli i učitelky, a i když ho poslali za dveře nebo na hanbu, tak nikdy nikoho neprásk, jen řek „nojo, to je jasný..“ (za což samozřejmě dostal ještě poznámku do žákovský knížky) a poslušně si šel stoupnout do rohu kde po něm ostatní děti plivali skrz propisku papírky.

uccello

Ano, potkal jsem jich na škole několik

Doplňuji:
jelikož jsem vyrůstal na sídlišti, tak to nebylo nic neobvyklého. Vykradené sklepy, podpálené schránky byly na denním pořádku. U nás ve třídě byl jeden, jmenoval se Mixa a byl to prvotřídní hajzl.

NikkiHeat

Jiná odpověď

Jeden se mnou chodil na SŠ. Ale ten byl nějaký zvláštní asi měl jen jednoho rodiče s Romské komunity protože byl úplně v pohodě a nikdy jsem u něj nezaznamenal žádné obvyklé romské tendence.

MK44

Ano, potkal jsem jich na škole několik

Pokud si ještě vzpomínám na svá školní léta, připadal přibližně jeden Róm tak asi na dvě tři třídy. Záleželo, z jakého prostředí pocházeli. S těmi z rodin, které zde žily již před válkou, nebývaly problémy. Horší to bylo s těmi, jejichž rodiny se přistěhovaly po válce ze Slovenska. Ovšem neodpustím si poznámku, že úplně nejhorší tehdy nebyli ani tito, nýbrž jacísi „míšenci“ nebo „polocikáni“ nebo i agresivní „bílí“ – ovšem je to už cirka půl století.

anonym

Nikdy, ani jednoho

Doplňuji:
Ale už je to ´pár´ let…
😉

petra15

Jiná odpověď

K nám na skolu cikáni nesmejí, a je to jen dobre, ze musí na zvlástní, vzdyt pracovat ani nikdy nebudou…(u nás se platí vysoké skolné)

suaeda

Ano, potkal jsem jich na škole několik

Doplňuji:
Ano. V minulém režimu byli donuceni chodit do školy a také do práce. Problémy jsem s nima neměl. V zaměstnání, což se dnes může jevit jako neskutečné, normálně pracovali. Když jsem potřeboval s něčím pomoc tak normálně nezištně pomohli a nic mi neukradli. Ovšem přišla nová doba, kdy nejsou povinni pracovat (mít razítko v občance), rovněž není zákon o příživnictví a je vše zcela jinak. A bude to horší.

melanie

Ano, potkal jsem jich na škole několik

Doplňuji:
tedy jednu, byla to holka, říkali jsme ji Bibi, ni hroznýho ;)

Drap

Nikdy, ani jednoho

V mých školních létech jich bylo také podstatně méně

OndrisekCZ

Ano, potkal jsem jich na škole několik

bambulka135

Nikdy, ani jednoho

zjentek

Jiná odpověď

pět škol může být málo na to, potkat se někdy s cigánem ..ale může to stačit na to, potkat se něgdy s cikánem :o

vivatisCZ

Ano, potkal jsem jich na škole několik

K nám na školu chodějí asi tři jeden chodil i semnou do třídy, ale pak změnil školu :)

aruallaf

Ano, potkal jsem jich na škole několik

anonym

Byl jsem ve zvláštní, je jich tam plno

Nuk nuk

Nikdy, ani jednoho

Doplňuji:
Přímo ve třídě jsem žádného romského spolužáka neměla, ale bylo to nejspíš tím, že jsem z generace, v níž drtivou většinu romských dětí ani nepouštěli na základní školy a bez jakéhokoliv posudku je posílali až na pár výjimek od prvních tříd do škol „zvláštních“. Navíc v místě, kde jsem bydlela ani nežilo mnoho romských rodin. Romů jsem přesto potkala za život hodně a mohu předeslat, že znám i dost takových, kteří svým vzděláním a pracovními pozicemi, které díky své (mluvím o konkretních lidech, takže urážky si nechte stranou) pracovitosti získali, předčí leckterého Čecha. (Samozřejmě, že kradoucí Olaše v pražském metru jsem potkala také, ale ty neznám osobě ;) )