Rocker

Chodili jste na základní škole o velké přestávce taky hromadně po chodbě dokola?

Pamatuju si, že my ano, když bylo hodně pěkně, šli jsme chodit na plácek před školou.

Nejlepší odpověď
ten který je

Ano, chodili. Zpočátku jsme ale zlobili a honili se s tenisovým míčkem. V pozdějších ročnících jsme se zklidnili a začali pokukovat po dospívajících dívkách. Ti nejslušnější z nás se věnovali i na chodbě studiu učebnic, oblečeni v pionýrských krojích.

Další odpovědi
gecco

Jo – a desne mne to doziralo…

Radius

Ano my urcite ano, bylo to v 80 letech, kdyz jsem byl na zakladni skole, nebylo to nijak otravne, chodili jsme pomalu dokola po chodbe a kecali a byla to prijemna zmena, nez sedet v lavici a rychle ta prestavka utekla. Na stredni skole uz jsme asi nechodili – pokud si pamatuju…je to uz 33 let…

kapka

Jo, jo, chodili. Po chodbě i venku. Někdy jsme se zašily s holkama na wc a jeden učitel po nás stříkal mezi dveřma vodu z injekční stříkačky. :DDD

cochee

Chodil jsem na dvě základky, protože jsme se přestěhovali. Na té druhé to bylo přesně tak, na první ne, protože k tomu měla abych tak řekl nevhodnou architekturu, několik pavilonků bylo spojeno obrovským koridorem, na tom jsme se mohli pohybovat samozřejmě za přítomnosti pedag. dozoru, bylo tam jen zakázáno běhat, kravál jsme kupodivu dělat mohli, protože nebylo možné, aby to kohokoli rušilo. Ten koridor byl tak dlouhý, že bychom asi to „kolečko“ za tu velkou přestávku, když přičtu ještě čas příchodu a odchodu ze/do tříd, stihli tak jedno :)

briketka10

Ano taky.
Asi v 6 třídě nám kluci koukali pod sukně a
v 9 po nás flusali rýži, nebo skobičky 😁
Byla to docela sranda, když je nachytala
úča a oni dostali poznámku do žákajdy.

lexx

občas jsme zdrhli na WC, sirky, marsky za čtyři a už to vonělo až za dveře…

mosoj

Nic takového nepamatuji. Byla přestávka, tak jsme si mohli dělat co chtěli. Samozřejmě v rámci školního řádu. Samozřejmě že v ročníku 1–5 jsme byli pod dozorem učitele.

led

Bývalo aj také obdobie, ale ak bolo pekne, boli sme na školskom dvore.

anonym

Já chodil do školy v šedesátých letech a tenkrát nic takového nebylo.O přestávce se hrála čára, školka s kostkami ( pět kostek se všelijak vyhazovalo), bývaly i boje na koni ( silnější spolužák vzal na zádá hubenějšího a zápasili mezi sebou).Zkrátka žádná buzerace a nikdy nikdo se o přestávce nezranil.

quentos

Ano, nebyla jiná volba, vyhnali nás tam…

RyuzakiKate

A to se muselo? Já jsem vždycky zůstávala v lavici a jedla… Párkrát nás ale vyhnali na dvůr (jak drůbež), když bylo pěkně.

terry

Jj, taky. Na 2.st ZŠ.
Jestli to náhodou nebyly ty starý zlatý časy, na které se tu někdo nedávno ptal 🙂

Rokio

Ano, my jsme to tak dělali, pokud venku bylo hezky, ale pouze na prvním stupni.

arachis

Ano, naštěstí ne ven. Škola byla tenkrát nová, dvoupatrová s ochozem dokola, bavily mě pitíčka. Měli jsme tan na chodbách i takové malé fontánky na pití. Chodilo se svačinami a dávala se řeč s kámoškami z vedlejších tříd.

annas

Já až na střední, chodili jsme po chodbě, když bylo pěkně, tak jsme se povinně procházeli po chodníku před školou.

Učitelé samozřejmě měli dozor.

Před velkou přestávkou jsme dokonce cvičili podle školního rozhlasu. Nešlo o náročné cviky, ale spíš o protažení.

U lahnyho mně vadí slovo buzerace. Sice jíst svačinu v chůzi nebylo příjemné, ale trochu jsme se protáhli.

anonym

Já jsem chtěl tím jenom říci, že jsme měli tenkrát více svobody a mohli si o přestávce dělat cokoliv.A protáhli jsme se právě při bojích na koní či jiných našich DOBROVOLNÝCH aktivitách.