Avatar uživatele
Rocker

Chodili jste na základní škole o velké přestávce taky hromadně po chodbě dokola?

Pamatuju si, že my ano, když bylo hodně pěkně, šli jsme chodit na plácek před školou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? terry, johana 56, briketka10, gecco před 3013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Ano, chodili. Zpočátku jsme ale zlobili a honili se s tenisovým míčkem. V pozdějších ročnících jsme se zklidnili a začali pokukovat po dospívajících dívkách. Ti nejslušnější z nás se věnovali i na chodbě studiu učebnic, oblečeni v pionýrských krojích.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jo – a desne mne to doziralo…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Radius

Ano my urcite ano, bylo to v 80 letech, kdyz jsem byl na zakladni skole, nebylo to nijak otravne, chodili jsme pomalu dokola po chodbe a kecali a byla to prijemna zmena, nez sedet v lavici a rychle ta prestavka utekla. Na stredni skole uz jsme asi nechodili – pokud si pamatuju…je to uz 33 let…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Jo, jo, chodili. Po chodbě i venku. Někdy jsme se zašily s holkama na wc a jeden učitel po nás stříkal mezi dveřma vodu z injekční stříkačky. :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Chodil jsem na dvě základky, protože jsme se přestěhovali. Na té druhé to bylo přesně tak, na první ne, protože k tomu měla abych tak řekl nevhodnou architekturu, několik pavilonků bylo spojeno obrovským koridorem, na tom jsme se mohli pohybovat samozřejmě za přítomnosti pedag. dozoru, bylo tam jen zakázáno běhat, kravál jsme kupodivu dělat mohli, protože nebylo možné, aby to kohokoli rušilo. Ten koridor byl tak dlouhý, že bychom asi to „kolečko“ za tu velkou přestávku, když přičtu ještě čas příchodu a odchodu ze/do tříd, stihli tak jedno :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano taky.
Asi v 6 třídě nám kluci koukali pod sukně a
v 9 po nás flusali rýži, nebo skobičky 😁
Byla to docela sranda, když je nachytala
úča a oni dostali poznámku do žákajdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

občas jsme zdrhli na WC, sirky, marsky za čtyři a už to vonělo až za dveře…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nic takového nepamatuji. Byla přestávka, tak jsme si mohli dělat co chtěli. Samozřejmě v rámci školního řádu. Samozřejmě že v ročníku 1–5 jsme byli pod dozorem učitele.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Bývalo aj také obdobie, ale ak bolo pekne, boli sme na školskom dvore.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já chodil do školy v šedesátých letech a tenkrát nic takového nebylo.O přestávce se hrála čára, školka s kostkami ( pět kostek se všelijak vyhazovalo), bývaly i boje na koni ( silnější spolužák vzal na zádá hubenějšího a zápasili mezi sebou).Zkrátka žádná buzerace a nikdy nikdo se o přestávce nezranil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano, nebyla jiná volba, vyhnali nás tam…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

A to se muselo? Já jsem vždycky zůstávala v lavici a jedla… Párkrát nás ale vyhnali na dvůr (jak drůbež), když bylo pěkně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Jj, taky. Na 2.st ZŠ.
Jestli to náhodou nebyly ty starý zlatý časy, na které se tu někdo nedávno ptal 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, my jsme to tak dělali, pokud venku bylo hezky, ale pouze na prvním stupni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Ano, naštěstí ne ven. Škola byla tenkrát nová, dvoupatrová s ochozem dokola, bavily mě pitíčka. Měli jsme tan na chodbách i takové malé fontánky na pití. Chodilo se svačinami a dávala se řeč s kámoškami z vedlejších tříd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Já až na střední, chodili jsme po chodbě, když bylo pěkně, tak jsme se povinně procházeli po chodníku před školou.

Učitelé samozřejmě měli dozor.

Před velkou přestávkou jsme dokonce cvičili podle školního rozhlasu. Nešlo o náročné cviky, ale spíš o protažení.

U lahnyho mně vadí slovo buzerace. Sice jíst svačinu v chůzi nebylo příjemné, ale trochu jsme se protáhli.

před 3013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jsem chtěl tím jenom říci, že jsme měli tenkrát více svobody a mohli si o přestávce dělat cokoliv.A protáhli jsme se právě při bojích na koní či jiných našich DOBROVOLNÝCH aktivitách.

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek