ptáč

Chodí sem majitelé obchodních řetězců potravinami?

nebo jejich hlasatelé? Že bych se jich zeptal na jejich názor co jsem zač. Za co mě považují. Jestli jsem ještě člověk nebo prase. To oni ví, akorát to nechtějí říct. Oni nabídnou vždycky kvalitu.

Prodávaj brambory kilo za 8 korun, přitom marže dělá přes 100% tak za kolik takový brambory oni koupili? Snad si je sami nakopali? Píšu o Tesco. Ale je jedno jestli tesko nebo Lidl KAUFLAND iNTERSPAR. Prase za kejdu platí svým životem, poloprase člověk platí za brambory ztraceným časem.

Nejlepší odpověď
anonym

Mám pro tebe jedinou radu.
Nenakupuj ´tam´.
😉

Další odpovědi
Agneta

Kilo brambor má cenu 2,– Kč a každý si je prodává za vlastní cenu – i za 40,–/ kg. Hektar brambor dá 7 500,– Kč(velkoobchod). Hektar biobrambor ? To už je něco jiného, tam se nechá pěkně okrádat :DDD

Hykam

Agneta: nějak jsem nepochopil větu „Hektar brambor dá 7 500,– Kč(velkoobchod).“
Z hektaru (plošná jednotka) brambor je po vytřídění okolo 300q brambor, výkup se momentálně pohybuje okolo 2 – 4 kč podle toho, jestli jsou prané, balené… a samozřejmě kolik je ochoten zaplatit překupník.
Při ceně 2,– je pěstování již nerentabilní, sadba na 1ha výjde okolo 30 000,– plus hnojiva, postřiky, nafta a lidská práce.
Takto je to ovšem téměř s veškerou zeleninou, český zemědělec sotva přežívá, likvidují ho řetězce, které si přirážejí i klidně 400% + další „zadní marže“ a dovozy ze zahraníčí, kde jsou mnohem více dotovaní než v Česku.

zjentek

nechodí, nemaj čas ..třídí sadbu

mosoj

Nerozumím vám. Na jedné straně hájíte tento režim se vším všudy. Na druhé straně nadáváte.
Ano dobrý obchodník je ten co prodá a oni prodávají. Kdyby ne, napíší na to „akce“ a v mžiku je to pryč za stejnou cenu.
Takoví jsme !!!!

Olie

V tom spočívá princip obchodu-levně pořídit-dráž prodat…
Nechcete-li být součástí tohoto konzumu, tak tam jednoduše nenakupujte, a pěstujte si brambory sám-taky řešení.

Agneta

Hykam >>> „1 ha vyjde na 30000,–“ – já to mám ze staršího zdroje-ale vyspělého evr. hospodářství(in­tenz.)…kde šlo o 600 DM/ha, jen jsem nevzala v úvahu že ČNB EU okrádá na přepočtu(správně by bylo 38,–Kč za 1,–€), takže řekněme asi 11400 Kč/ha – a tak „tam“ produkují…takže se teple oblékni !!! aby to nebylo jak v USA, tam jsou zemědělci opravdovými otroky :DDD