Bronzový

Chodí pošta po 15 hodině?

Dnes přišel tátovi dopis docela pozdě. Když jsem byla okolo 14.30 hodin u schránky, byla prázdná, potom máma byla u schránky asi okolo 15.30 a byly v ní 2 dopisy, jeden byl už byl dokonce otevřený. Je možně, aby chodil pošťák takhle pozdě? Já si vždycky myslela, že pošta chodí spíše dopoledne.

PS: nevím, kam to zařadit, tak to dávám do společnosti...
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi a omlouvám se za chybu s tím chozením, ale u nás se běžně říká, že nám přišel dopis nebo sms, nebo že pošta chodí často atd... i když teda nevim, jak to máte vy :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dvakrát se mi stalo, že balík přišel kolem 15. hodiny....

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží v jak velkém bydlíš městě a kolik má listonoška obvodů a jak svou roznášku stíhá. Takže myslím nic neobvyklého.

Pokročilý

někde je roznáška i v odpoledních hodinách

Pokročilý

Posta sama nechodi, prinasa ju postak (neodpustila som si) U nas nenosi vsetky zasielky len posta, ale aj ini dorucovatelia (mesto ma svojich, mobilny operator tiez a podobne).

Pri otvorenom dopise by som skor zvazovala alternativu, ze ho niekto zo schranky vytiahol, otvoril a potom vratil naspat. Alebo ho dostal omylom, otvoril, a az potom zistil, ze mu nepatri a hodil ho spravnemu adresatovi. Aj ked - v tom poslednom pripade mal napisat aspon omluvny listok.
Doplňuji:
Zabudla som dodat, ze ti "ini" dorucovatelia chodia kedykolvek, tak ako roznasaci letakov a reklam.

Stříbrný

Podle poštovních podmínek, které nám na poštovní škole cpou do hlavy (a na praxi jsme doručovali dopisy, tudíž i poznámky z praxe):
ber v potaz, v kolik chodí pošta normálně. Když se zpozdí kurz (dodávání zásilek na konkrétní poštu, ze které odcházejí doručovatelé), tak se vše může zpozdit i o tři hodiny, při tomto počasí bych se nedivila.
Jinak běžně, pošťáci vycházejí na pochůzku nejdříve v osm a pokud jste na konci jejich pochůzky (mnohdy okruhy 10 a více km), může se stát, že přijde až ke konci pochůzky (mimo zpoždění mají končit nejpozději v 15:30, pokud nemáte brigádníka, který jde tuto trasu poprvé a nestíhá).

A mimo otázku, u balíků je běžné, že "chodí" kdy se jim zachce. Posledně jsem akorát přišla ze školy a zrovna zazvonil pošťák. Ale to je jiná sekce, ti jezdí autem a čas je nevyzpytatelný.

Diskuze k otázce

Pokročilý

strapanka

To upozornenie je u mna len profesionalna deformacia, aj u nas sa bezne hovori, ze posta prisla. No, skratka, je to ako s tou hadankou:

Kolko obycajnych skridiel (tašek) vyjde na strechu s rozmermi 10 x 18m?
Ziadna, vsetky ich tami musia vyniest.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.