bolak

Chodí doktoři k doktorovi, nebo si můžou napsat léky sami?

Jde třeba chirurg k praktickýmu lékaři, když mu něco je?

Nejlepší odpověď
KdojeRaibek?

No je to složitější, jelikož jsou druhy léků, které obvoďák napsatnemůže, pouze specialista a tudíž k němu zajít musí. V praxi to ale vypadá asi trošku jinak. Zavolá obvoďák na kožní, aby mu lék napsal a má recept.

Další odpovědi
anonym

bolaku, myslíš tuhle otázku skutečně vážně? Samozřejmě, že lékaři chodí k jinému lékaři (pokud to potřebují) a že léky si píší sami.
Je to jako jakákoliv jiná práce. Cukrář si také upeče dort sám, ale pro uzenou kýtu si nejspíš zajde k uzenáři.

mosoj

Chodí i k léčitelům !

anonym

Protože nějakému cenzorovi vadila má regulerní odpověď, tak ji přepisuji do diskuze:
bolaku, to myslíš vážně. Samozřejmě, že doktoři chodí k sdoktorovi, a také si píší léky sami.
Platí tu to, co u jiných povolání. Cukrář si pro sebe také upeče dort, ale pro uzenou kýtu si zajde k uzenáři.

No, a teď doufám, že ten věhlasný mazal se projeví jako charakter a zruší to i v diskuzi. Zdravím nejpilnějšího člena naší komunity. Kdyby mu šly otázky a odpovědi tolik, jako škodění, které je v rozporu s kodexem, byl by to člověk, který by z první pozice už dávno „vyšoupl“ i naši zlatou Annas.

bolak

ocko: takže když potřebuje chirurg oční kapky, tak dojde za uzenářem a ten mu upeče dort, nebo jak je to?

anonym

Přesně tak, bolaku. A když Ty se ptáš na takové samozřejmosti, tak naprosto nepochybuji, že jsi to naopak právě Ty, kdo by nám v takové záležitosti mohl poskytnout fundované informace. Hezký den, vtipálku.

bolak

Mně to jako samozřejmost nepřipadá, rád bych věděl jak to u nich chodí, jestli něco víš, tak to napiš a povídání o pejskovi a kočičce si nech na jinou otázku. I praktickej lékař může být internistou.