postcd

Jak velký prohřešek je chůze na červenou?

stojím na přechodu pro chodce a pospíchám, vidím jak se automobilům přepíná ze zelené na oranžovou a zastavují. jakmile se přepne na červenou, chci už jít. Jenže na semaforu pro chodce to trvá ještě asi 2 sekundy než se přepne na zelenou

Nejlepší odpověď
redy

Na oranžovou ještě může auto dojíždět, a tvoje dvě ušetřený sekundy může stát i život:-(

Další odpovědi
gecco

A tebe ty 2 sekundy ´zabijou´???
;-DD
Jo – je to dost velký přestupek, pokuta (na místě) až 2.000,– Kč, do 3.000,– ve správním řízení.

cukrar

postcd, není to velký přestupek, když se kouknete na semafor na křižovatce, tak hodně řidičů jede na červenou.
Taky pokuta je jen až 2000Kč.

Dochy

Je to přestupek.
A pokud jde o bezpečnos, nepíšeš kde, zda je to na křižovatce nebo jen přechod. Na křižovatce může klidně svítit stále zelená autům v protisměru, nebo mohou o něco později projíždět ještě na oranžovou…

Kelt

Vyhláška mluví jasně, přechází se na zelenou, když jsi na přechodu a blikne červená, můžeš dojít. Auta počkají, je tam určitá rezerva. Pokud si myslíš, že můžeš jít, ještě než začne svítit zelená, protože auta dojíždějí, můžeš to zkusit. Dvě sekundy je hodně, světlo dorazí na Měsíc a zpátky. Taky tě může takové auto srazit.
Ale jo, hlavně když ušetříš čas. To je pokuta proti tomu nic.

honza19hk

je to přestupek ,ale když to poldové nevidí…
Taky občas na červenou chodím.