doney gal

Chlastalo se za komunistů více nebo méně než dnes?

Co myslíte? A co pivo, víno, tvrdý? Pilo se více nebo méně?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

V České kotlině se chlastalo vždy stejně, bez ohledu, kdo tomuhle národu vládnul a jak. Nejdřív to byla medovina a pivo (které se nejdřív jedlo jako kaše), pak trochu tekutější pivo, víno spíš v lepších rodinách, časem přibyla i sem tam nějaká ta pálenka.
A co se týče množství, nejsme sice prý největší pijani na světě, ale hospodskou mentalitu pivních hrdinů nám už asi nikdo neodpáře.

Další odpovědi
anonym

Abych po pravdě přiznal, tak ve fabrikách se chlastalo více, hlavně tvrdý.
Slavilo se všechno, narozeniny, svátky, svatby, rozvody atd.
Ale ne že by se nepracovalo.Každý pracoval v úkole a musel si svoje udělat nebo by neměl vyděláno.
Tím, že se slavilo se ale utužoval kolektiv a lidi VÍCE DRŽELI POHROMADĚ a ne jako dnes, že ani nevíš jak se kdo jmenuje či kdy a kde měl svatbu nebo zda-li se mu narodilo dítě.

klumprt

Myslím, že dneska se pije určitě mnohem méně v práci. Dnešní zaměstnavatelé na to tlačí mnohem víc než tenkrát. Hospody sice skomírají, ale možná je to tím, že lidi více pijí doma – lahváč stojí zhruba polovinu co točené. Podle tohoto článku to vypadá, že dohromady je to dneska zhruba stejné: http://www.de­mografie.info/?cz_de­tail_clanku&ar­tclID=182

led

„Chlast“ je apolitický.
Dokonca nielen v USA bola prohibícia, ale aj na Slovensku platil celoštátny takzvaný „Husákov abstinentný zákon“ zákaz predávania alkoholu do 10:00 hod.

dubraro

IMHO se pilo víc. Do značné míry se tolerovalo pití v práci, to dnes není.

arachis

Pilo se více, protože lidé měli více času, ve 14 hodin padla a šup do hospody. Ti co měli domeček, něco popracovali kolem dokola a do hospody šli k večeru. Dnes je každý pomalu od rána do večera v práci a když už není, tak sedí u PC. A co se týče cen, je to zhruba stejné. V době, kdy pivo stálo 4,80Kč jsem měla 1600Kč na výplatu. Dnes obojí zhruba krát 5. Takže se nedá říci, že bylo něco levnější. ( U alkoholu)

dudu

V práci se dle mého názoru dříve chlastalo mnohem víc. Nemohu nevzpomenout na slova mého ředitele, který tehdy razil názor, že pokud se pije vestoje a pronášejí u toho budovatelská hesla nejde o pití, nýbrž o kus poctivé politické práce.

anonym

i za I. republiky se chlastalo! Podívej se, jak bankrotují vesnické hospody, kolik hostů je v restauracích v současnosti a porovnej.