Likafina

Chladno v práci, mohu domů?

Dobrý den, v práci (administrativa) mám přibližně 15°C
Na internetu jsem našla, že podle zákoníka bych měla mít minimálně 20°C a optimálně 22 C. Zajímá mě, jestli tady musím celý den přetrpět a nemohu odejít?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
baghira

V prvé řadě musíš upozornit zaměstnavatele (resp. svýho šéfa), na nevyhovující hygienické podmínky na pracovišti a požádat o bezodkladné odstranění závady (případně se o odstranění závady postarat sama, pokud je to ve tvých možnostech a pravomoci).
Pokud by stav trval delší dobu, řeš to s inspektorátem bezpečnosti a hygieny práce.
Ale odejít z práce jen proto, že se přes víkend ochladilo a v pondělí ráno tedy ještě není v kanceláři dostatečně vytopeno, to mi připadá trošku extrémní. Tak než se to vyhřeje, seď v bundě.

Další odpovědi
Deli

Informuj zaměstnavatele a žádej nápravu. Dej mu trochu času, může jít o to, že se přes víkend výrazně ochladilo a při najetí topného systému mohou být (a většinou každoročně bývají) nejrůznější problémy.
Zatím si uvař horký čaj.

anonym

My u nás v práci míváme i méně.Kdybych odešla,tak už se nikdy vrátit asi ani nemusím.Něco jiného jsou napsaná"slova" v ZP,něco jiného praxe.Hodně záleží na zaměstnavateli­.Zkuste jej slušně požádat třeba o přímotop.Třeba ho to trkne..Našeho teda netrklo nic.

lexx

Lépe dva svetry, teplé spodky, vlněné fusekle a držet hubu, odvoláš se na zákoník a jedeš. na dlažbu, bez zpáteční jízdenky. na pracáku další čekají. ani mně se to nelíbí ale to je onen vytoužený volný trh a svoboda.